Лист 20.01.12 р.
Голові Вінницької ОДА Миколі Джизі,
Голові Вінницької обласної ради Сергію Татусяку,
Прокурору Вінницької області Олександру Мрихину,
Начальнику УМВС України у Вінницькій області Валерію Ноніку,
Головному редакторові газети «33 канал» Анатолію Жучинському,
ЗМІ, політичним партіям, Громадським організаціям
Шановні панове владці, правоохоронці, політики, громадські діячі, журналісти!
Усі Ви чудово знаєте, що Вінницьким обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників продовжує керувати людина, в діях якої очевидно є ознаки кримінального злочину. Це її ректор Степан Дровозюк. Візьмемо лише один епізод.
В травні 2011 року Степан Дровозюк змусив свою підлеглу - завідувача кабінету методики викладання іноземних мов Валентину Гесєву записати години, які вона особисто читала на курсах, на осіб, які заняття на курсах не вели. Дровозюк підписав усі курсові документи, а потім одразу «виявив», що Валентина Гусєва порушила закон. Впродовж семи місяців він приховував від правоохоронних органів виявлене порушення, шантажуючи та тероризуючи Валентину Гусєву. Тобто незаконно використовував своє службове становище та виявлені факти для отримання неправомірної особистої вигоди. І лише після втручання в цю справу «Автономного опору» Степан Дровозюк звернувся до правоохоронних органів в грудні 2011 року. Прокуратура і міліція одразу почала «пресувати» «Автономний опір» вимагаючи назвати якихось осіб, що буцімто спонукали нас виступити проти Степана Дровозюка та змусити нас його не «зачіпати». Іншими словами всі дії правоохоронців були спрямовані на приховування незаконних дій Дровозюка. Проти нього досі не порушено кримінальної справи і він продовжує безкарно чинити беззаконня у підпорядкованому йому закладі. В тому числі й далі тероризувати висококваліфікованого фахівця Валентину Гусєву, незаконно відсторонивши її від ведення курсів підвищення кваліфікації вчителів та дискредитуючи її разом з проректором Галиною Іваницею на публічних заходах освітян, як наприклад, на нещодавно проведеній нараді з методистами області. Більше того, Степан Дровозюк отримав від правоохоронців номер мобільного телефону одного з нас і в телефонній розмові просив про зустріч, щоб домовитись. Ми зрозуміли, що він не розкаюється в своїх незаконних діях і хоче їх приховати за нашою допомогою. Тому у відповідь надіслали йому Ультиматум, в якому спонукали припинити порушення закону і добровільно зізнатися у содіяному.
Всі ці факти добре відомі вінницькій владі і правоохоронним органам. Але вони покривають порушника закону і ведуть незаконний тиск на «Автономний опір», який захищає закон. Виходячи з цієї ситуації ми хочемо почути публічну відповідь на такі питання:
1. Чому голова Вінницької обласної державної адміністрації Микола Джига, як гарант Конституції в Вінницькій області, не виконає свого обов’язку припинити порушення закону ректором Дровозюком і притягнути його до відповідальності за вчинені незаконні дії, адже обласне управління науки та освіти не могло не інформувати Миколу Васильвича про протиправну діяльність Степана Дровозюка?
2. Чому голова Вінницької обласної ради Сергій Татусяк, як власник комунального закладу, не проводить розслідування діяльності Стапана Дровозюка і не вживає щодо нього передбачених в такому випадку заходів і, насамперед, чому він досі не відсторонив Степана Дровозюва від виконання обов’язків ректора інституту? Адже очевидно, що Степан Дровозюк щонайменше порушив закон України «Про засади запобігання і протидії корупції»?
3. Чому прокурор Вінницької області Олександр Мрихин та начальник УМВС України у Вінницькій області Валерій Нонік не порушили проти Степана Дровозюва кримінальної справи за, насамперед, приховування впродовж семи місяців виявлених ним порушень закону вчинених його підлеглою та з’ясування його особистої участі в цих порушеннях?
4. Чому в матеріалі «Чи шантажує ректор працівницю…», опублікованому в газеті «33 канал» за 21.12.2011 р. не подана достовірна інформація щодо того, коли Степан Дровозюк виявив порушення вчинене Валентиною Гусєвою (травень 2011 р.) і коли він звернувся до правоохоронних органів (грудень 2011 р.)? Чи не слід газеті закінчити журналістське розслідування і нарешті подати повну і правдиву інформацію читачам щодо діяльності Степана Дровозюка?
5. Коли припиниться тиск на вінницький «Автоносний опір» з боку міліції та прокуратури за намагання зупинити протизаконні дії Степана Дровозюка та притягнути його до відповідальності за порушення закону?
20 січня 2012 року м. Вінниця «Автономний опір»