Вівторок, 12 Грудня 2023 р.
Домівка » Журналістські розслідування » Інтерв’ю з ректором ВОІПОПП Дровозюком Степаном Івановичем 01.04.08.

Інтерв’ю з ректором ВОІПОПП Дровозюком Степаном Івановичем 01.04.08.

Ж-ст. В якому стані знаходиться інститут? Чи відповідає він міністерським вимогам?
С.І. Щоб дати повну відповідь на це питання треба глибше вивчити стан справ. Сьогодні я можу сказати одне, колектив працює злагоджено, цілеспрямовано, що підтверджують заходи, які ми щойно провели. В тому числі всеукраїнська олімпіада з фізики, яка відбулась у м. Вінниці, підтвердила високий професійний рівень наших працівників, їхню відданість своїй справі. Що до інших питань, то я над ними працюю.
Ж-ст. Яким чином ви збираєтесь відміняти протиправні накази, які десятками підписувала Юрчук: незаконне призначення науково-педагогічних працівників без конкурсу, незаконне позбавлення премій, незаконне профілювання ставок всупереч штатному розпису?
С.І. Якщо ви маєте на увазі події, які значно віддалені в часі, то навряд чи я зможу щось з цього приводу вам сьогодні сказати. Адже від дня призначення пройшло лише кілька днів, і я можу відповідати на питання виходячи з того, що зроблено на даний час мною конкретно, а часу, зрозуміло, було не достатньо для того, щоб всі ці питання вивчити. Відбуваються зараз знайомство з кожним працівником, з кожним підрозділом, вивчення стану справ на кожній ділянці роботи. Я думаю, що з часом я зможу дати точнішу відповідь на ці питання.
Ж-ст. Чи ініціювали Ви розслідування протизаконного захоплення приміщень інституту дітьми прокурора Василюка?
С.І. Зараз ми спільно з нашими працівниками розглядаємо всі ці договори, які діють на даний час, чи які повинні бути укладенні. Я може вам сказати, що ми працюємо в тому напрямі, щоб усі приміщення, які закріплені за інститутом, використовувались за призначенням. Я сподіваюсь на те, що результати невдовзі будуть. 
Ж-ст. Чи збираєтесь Ви розслідувати яким чином в.о. проректора Олександр Коран отримав велику житлову площу для проживання своєї сім’ї?
С.І. Ми ретельно перевіримо стан справ в гуртожитку. І я вже розпочав цю роботу. Зараз працює інвентаризаційна комісія. Я переконаний, що всі хто проживають, проживатимуть, повинні проживати на законних підставах і з дотриманням правил проживання і всіх інших нормативно-правових актів які є. Після завершення роботи комісії, в тому числі і в гуртожитку, ми зможемо конкретно говорити щодо підстав і умов проживання конкретних осіб.  
Ж-ст.  Ви формуєте свою команду, хто з тих, хто допомагав Юрчук зривати вибори ректора залишається у Вашій команді: Соломон, Білик, Василенко, Іваниця, Ковальчук, Лесіна?
С.І. По-перше я не вживав би словосполучення моя команда чи чиясь команда. Це моя позиція і моя думка що ми всі є працівники і працюємо на засадах Кодексу Законів „Про працю” України. І будь яке питання щодо того чи продовжує та чи інша особа працювати. Так. Чи вирішується питання про його подальшу долю, звичайно воно повинне розглядатися виключно на засадах закону. Звичайно на сьогодні всі працівники, які працювали донині, до мого призначення, працюють на відповідних посадах. За ці кілька днів що я працюю, бо це таки кілька днів пройшло, за ці кілька днів у мене зауважень щодо їх роботи не було.
Ж-ст. За які заслуги Ви хочете призначити своєю правою рукою колишнього заступника Олександра Криничного, якого навіть директор Юрчук звільнила за розвал роботи і який за два останні роки провів понад 8 місяців на лікарняному листі?
С.І. Таке питання не розглядалося.
Ж-ст. Ви декларуєте, що Степан Дровозюк діє нібито виключно за законом. Тоді як пояснити, що Ви включили до своєї команди Надію Василенко? Адже свого часу проти неї було порушена кримінальна справа за зловживання службовим становищем на посаді директора ЗОШ №29. За нашою інформацією вона в підвалі своєї школи незаконно відкрила комп’ютерно - ігровий клуб та організувала незаконну платну стоянку для авто на подвір’ї школи, а також торгівлю лісоматеріалами. В інституті вона була вірною помічницею Юрчук в усіх зловживаннях.
С.І. Скажіть будь-ласка, ви переконанні що це питання належить до моєї компетенції? Я думаю все таки, що будь яке питання яке стосується діяльності працівника в минулому, і в такій площинні як ви його ставите, то це напевно виходить за межі  моєї компетенції, бо я напевно не працівник тих органів які могли б це питання розглядати. Я веду мову про ті кілька днів, які я тут працюю і дана працівниця працює відповідно до своїх посадових обов’язків і у мене зауважень не було. Це звичайно не означає, що не виключено... та в цілому ми з вами не знаємо що буде завтра. І хотів би додати, що я ніде не декларував, що працюю виключно в рамках закону. Я такого не декларував...
Ж-ст. В мене в інтерв’ю записано ваші слова, що як по закону правильно - так і має бути...
С.І. Ну то правильно. Якщо мова може йти про якісь незначні порушення допущені працівником, то є відповідна відповідальність за кожне порушення конкретне. Треба встановлювати його зміст, характер цього порушення.
Ж-ст. Все лише по закону. Тому в продовження цієї теми в мене є таке питання:  Хто без вашого відома пустив в цей кабінет пані Юрчук зі своїм чоловіком? Хто ця людина і яку відповідальність вона має нести? І чи Юрчук тут не поставила якісь пристрої, і чи забрала якісь речі і документи? Мені прізвище потрібно. Тому, що я цю людину все одно мушу знайти і опитати. Щоб вона також дала коментар, яким чином подібна історія могла відбутись, що ви не встигли вийти з приміщення, а у вас вже гості в кабінеті.
С.І. Взагалі на це питання я не маю інформації яка вас задовольнить.
Ж-ст. Так ви не знаєте хто пустив?
С.І. Взагалі на це питання я не можу дати Вам жодної відповіді...

© 2012-2019 Газета журналістських розслідувань «Шанс» | Всі права захищені