Вівторок, 12 Грудня 2023 р.
Домівка » Журналістські розслідування » ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ 24.12.08 р.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ 24.12.08 р.

     № 70 від 24.12.2008 р.
Президенту України Ющенко В.А.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ.

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Як стало відомо редакції, протягом 2008 р. Управління освіти та науки Вінницької облдержадміністрації незаконно змушує керівників Вінницького міського та районних управлінь освіти, директорів шкіл брати на продаж книги.
12.09.2008 р. в приміщенні обласного управління освіти керівникам районних управлінь освіти Вінницької області під розпис видавалась книга „Баллада о воспитании” вартістю 51 грн. за примірник. Відповідальна за нав’язування книги – заступник облуправління освіти Чорна О.А. Ми звернулись 01.10.2008 р. до пані Чорної О.А. з відповідним інформаційним запитом (додаток 1). Відповіді немає по-сьогодні. Томи ми змушені були 09.11.2008 р. звертатись до УСБУ у Вінницькій області з заявою про вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією державним службовцем Чорною О.А. (додаток 2). На жаль результатів перевірки нашої заяви на сьогоднішній день ми ще не маємо.
Незаконний продаж книг, одежі, продуктів харчування, косметики тощо проводиться в Вінницькому обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників. Наприклад, проректор Іваниця, використовуючи своє службове становище змушує слухачів інституту під час їхньої перепідготовки в інституті купувати книги. Проректор Білик виготовляє контрафактну продукцію (записи на ком’ютерні диски), які змушує купувати слухачів інституту. Продаж книжок відбувається в робочий час і фактично має примусовий характер, бо слухачі, які не купили книг на відповідну суму не можуть отримати вчасно посвідчення про проходження курсів.
Всі ці незаконні дії проводяться з відома і дозволу ректора інституту Дровозюка С.І. З цього приводу ми звертались в податкову міліцію м.Вінниці. Але як нам стало відомо, нібито причиною неприпинення незаконної торгівлі в інституті є позиція начальника обласної податкової міліції В.Дремлюги. Неофіційні ж підрахунки податківців щодо обсягів незаконної торгівлі книгами працівниками облуправління освіти складають біля 2 млн.доларів США.
Виходячи з викладеного просимо Вас:
1.Припинити незаконний тиск з боку Управління освіти та науки Вінницької ОДА на підлеглих з метою продажу книг в робочий час;
2.Негайно припинити незаконний продаж книжок, одежі, контрафактної продукції, косметики, продуктів харчування тощо працівниками Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників у робочий час;
3.Притягнути до відповідальності керівників, а саме начальника обласного управління освіти та науки І.Д.Івасюка та ректора ВОІПОПП  Дровозюка С.І. за незаконну торгівлю в робочий час з використанням комунальної власності;
4.Провести службове розслідування причин невиконання керівництвом податкової міліції своїх службових обов’язків по припиненню незаконної торгівлі в робочий час в облуправлінні освіти та Вінницькому обласному інституті післядипломної освіти педпрацівників.
Дякую.

З повагою

                                      Головний редактор                                                  Іващенко В.М.