Вівторок, 12 Грудня 2023 р.
Домівка » Суспільство » Шевченко Т.Г. Автономний опір 23.12.11 р.

Шевченко Т.Г. Автономний опір 23.12.11 р.

Президенту України Віктору Януковичу
Прем’єр-міністру України М. Азарову
Голові Верховної Ради України В. Литвину
Голові Вінницької обласної Ради Сергію Татусяку
Голові Вінницької ОДА Миколі Джизі
Депутатам Вінницької Обласної Ради
Депутатам Вінницької міської Ради
Народному депутату України Арсенію Яценюку
Політичним партіям, громадським організаціям
Засобам масової інформації

Шановні державні діячі, політики,
 Українці!

У Вінниці склалась ганебна для української нації ситуація. Нормально, що совєцька імперія не збудувала в нашому місті пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. Червоні окупанти увічнювали в граніті, бронзі та мармурі кривавих катів України, а не її героїв: Владіміра Лєніна, Іосіфа Сталіна та різну іншу нечисть - свєрдлових, козіцкіх, уріцкіх, цеткіних, лібкхнехтів тощо. Але минуло двадцять років Незалежності. І що змінилося? Нова влада, яка називає себе українською, вперто не хоче ставити пам’ятник  батькові новітньої української нації. Сьогодні для українського Пророка не має місця в центрі столиці Поділля.
Причина проста. Вінницький міський голова Володимир Гройсман робить все від нього залежне, щоб пам’ятника Шевченку в Вінниці взагалі не було, а якщо доведеться будувати, то на задвірках – в місцях побутування знедолених, скривджених, нещасних. Саме там  і має стояти мужицький Пророк!
І це відбувається зараз на наших очах. Давайте припинимо словоблуддя. Все очевидно. Чому пам’ятник українському Мойсеєві має ставити єврей Гройсман? «Бо він мер українського міста!» - скажете Ви. «То чому він досі мер українського міста?» - запитуємо Вас ми. Так, Гройсман називав себе українцем, коли йому треба було стати міським головою, але миттю забув про це, коли виникла потреба утверджувати та захищати українські цінності. А  пам’ятник Шевченку не єдиний тому приклад! Але хіба нас має дивувати така його позиція? Ну не хоче він, не лежить в нього серце до українського Пророка. Але чому ми, українці, дозволяємо йому так нас зневажати, плювати на наші святині? Хіба перед обличчям Світоча Нації мають значення якісь погляди, партійна приналежність, етнічне походження? І тут просто вражає, як сприяють Гройсману партії, які називають себе націоналістичними. Та які Ви, панове, націоналісти! Ви ж за «шмат гнилої ковбаси» щодня  продаєте не тільки безсмертного Кобзаря, а інтереси своїх виборців. А вершиною цінизму є те, що партією «Совість України» верховодить Гройсман!
Не подумайте, що ми збираємось Вас вчити чи напучувати. Лише хочемо Вам нагадати, що люди бачать усе і більше не повірять Вам, якщо пам’ятник Тарасові Шевченку не стоятиме в центрі Вінниці в новому 2012 році, а Володимир Гройсман залишиться міським головою славного українського міста.
23 грудня 2011 року м.Вінниця                                 АВТОНОМНИЙ ОПІР

© 2012-2019 Газета журналістських розслідувань «Шанс» | Всі права захищені