Вівторок, 12 Грудня 2023 р.
Домівка » Суспільство » ПРЕС-РЕЛІЗ

ПРЕС-РЕЛІЗ

ПРЕС-РЕЛІЗ

11 грудня 2011 року у Вінниці відбувся мітинг солідарності з голодуючими чорнобильцями і дітьми війни Донбасу, організований Комітетом самозахисту конституційних прав вінничан та Народною армією спасіння Вінниччини. В мітингу взяли участь громадські організації «Чумацький шлях», Народна армія спасіння Вінниччини, Автономний опір, «Народна солідарність», «Братство ім. Івана Богуна», політичні партії УНА та «Батьківщина». Виступили голова Комітету самозахисту конституційних прав вінничан Сергій Чумак, голова обласної організації партії «Батьківщина» депутат обласної ради Людмила Щербаківська, керівник Київської міської організації УНА Ігор Мазур (Тополя), чорнобильці, мати малолітньої дитини, діти війни. Були запрошені й інші політичні партії, в тому числі, ті, які декларують свою опозиційність до нинішнього владного режиму.
Враховуючи той факт, що влада очевидно систематично порушує права вінничан і відмовляється від діалогу з ними, за народною ініціативою, прийнято рішення по формуванню бригад прямої дії, для самооборони конституційних прав громадян Вінницької області вже сьогодні, які мають діяти в рамках, визначених Загальною декларацією прав людини, прийнятою і проголошеною Резолюцією 217 А (ІІІ) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року, Конституції України та законів України.   
Учасники мітингу висловили згоду з позицією голови Вінницької обласної Ради Сергія Татусяка, який вважає, що «діюча модель влади не працює на людей». Єдиним виходом з цієї ситуації, заявили учасники мітинга, є передача всієї повноти влади в регіонах радам усіх рівнів. Тому прийнято рішення вимагати від Вінницької обласної Ради перейти від декларування намірів до реальних кроків по створенню на Вінниччині такої системи місцевого самоврядування, яка б відповідала положенням Європейської хартії місцевого самоврядування. З цією метою провести обласний референдум в січні 2011 року щодо децентралізації влади.
Учасники мітинга також звернулись з вимогою до влади негайно виконати рішення судів щодо інвалідів-чорнобильців і дітей війни та притягнути до кримінальної відповідальності начальника пенсійного фонду Вінницької області Миколу Черненка та всіх начальників районних та міських управлінь ПФУ  згідно заяви про злочин від 17.11.2011 р. Чумака С.В.
Поставлена вимога Вінницькій ОДА про проведення переобліку осіб, які мають статус чорнобильця.
Враховуючи свідоме порушення 49 статті Конституції України начальником Вінницького обласного управління охорони здоров’я Лідією Діденко притягнути її до кримінальної відповідальності.
Враховуючи фактичне зниження доходів громадян з вини влади - вимагають від влади підвищення заробітної плати бюджетникам вдвічі, а для підприємців створення нормальних умов для їхньої діяльності.
За невиконання своїх посадових обов’язків вінничани вимагають відправити у відставку голову Вінницької облдержадміністрації Миколу Джигу та прокурора Вінницької області Олександра Мрихина.   

Прес-служба НАС Вінниччина
Прес-служба Комітету самозахисту конституційних прав вінничан