Неділя, 10 Грудня 2023 р.
Домівка » Суспільство » Вінницькому міському голові Гройсману В.Б. Від громадської організації «Грань»

Вінницькому міському голові Гройсману В.Б. Від громадської організації «Грань»

                                                                                             Вінницькому міському голові

                                                                                             Гройсману В.Б.

                                                                                             Від громадської організації «Грань»,

                                                                                             яка знаходиться за адресою:

                                                                                             вул. Петра Запорожця буд.20А, кв. 176

 Лист-звернення з приводу масового отруєння безпритульних тварин

 Шановний пане мер! Ми, жителі міста Вінниця (від молоді до людей старшого віку), з великою надією на розуміння, звертаємося до Вас із проханням посприяти у вирішенні проблеми щодо безпритульних тварин гуманним методом, наголошуємо – саме ГУМАННИМ. Адже останнім часом все частіше ми маємо неприємну нагоду споглядати жахливе видовище на вулицях міста – МАСОВЕ ОТРУЄННЯ БЕЗХАТНІХ ТВАРИН невідомою речовиною. Собаки годинами помирають у конвульсіях та з піною з рота, відчуваючи при цьому неймовірні муки і біль. Усі ці «середньовічні екзекуції» над тваринами бачать перехожі і найстрашніше – маленькі діти, які від побаченого переживають великий психологічний стрес, що в майбутньому може негативно позначитись на їхній психіці.

Про це сказано у коментарі до статті Кримінального кодексу про жорстоке поводження з тваринами: «Об'єкт злочину - моральні засади суспільства в частині ставлення до тварин. Небезпека цього злочину полягає в тому, що жорстокість, виявлена щодо тварин, стає нормою поведінки, поширюється і на взаємини з людьми, відіграє негативну роль у вихованні молоді». Тобто сьогодні, ми – дорослі, якщо закладемо в наше підростаюче покоління зернину жорстокості та немилосердя, то вже завтра на цьому «благодатному ґрунті» виростимо нащадків з характерними рисами аморального, відсталого у всіх відношеннях суспільства. Хіба до цього ми прагнемо, називаючи наше місто сучасним, європейським, цивілізованим?!! У сучасному суспільстві завдяки розвитку технологій і швидкому поширенню інформації вже неможливо приховати ганебних фактів жорстокого поводження з тваринами від широкого загалу. Інформація про факти отруєнь буде поширюватися далеко за межі Вінниці і псувати репутацію нашого міста навіть на міжнародному рівні.

Чи можливо допустити подібну картину варварського ставлення до беззахисних істот у будь-якій з сучасних розвинених країн?!! Звичайно, НІ! Для істинно цивілізованих людей існують ВИКЛЮЧНО ЦИВІЛІЗОВАНІ МЕТОДИ, тим паче, що усі європейські країни, Америка, Австралія вже мають неабиякий досвід у вирішенні даної проблеми. Хіба ж ми гірші, чи менш розумні, що не можемо, нарешті, перейняти їх досвід та припинити це знущання над тваринами, Бо Ми – громада міста, вважаємо, що МАЄМО ПРАВО НЕ ЖИТИ СЕРЕД ЖОРСТОКОСТІ, ЩО ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕПОКАРАНОЮ, СЕРЕД РОЗКИДАНОЇ У ВСІХ ЛЮДНИХ МІСЦЯХ ОТРУТИ ТА ТРУПІВ ЗАМОРДОВАНИХ ТВАРИН!! Ми висловлюємо свій ПРОТЕСТ ЩОДО НЕЗАКОННИХ ДІЙ у вирішенні проблеми чисельності безпритульних тварин. Адже існує 299 стаття Кримінального кодексу та Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», згідно яких усі випадки отруєнь є протизаконними, а ті, хто це робить, залишаються непокараними і, продовжують зухвало порушувати Закон.

Ми занепокоєні тим, як влада реагує на звернення громадян з цього питання. Нас запевняють, що чисельність тварин регулюється виключно гуманними методами, а випадків убивств комунальними службами не зафіксовано. Але, на жаль, факти та свідчення очевидців доводять протилежне. Допомога, яка надається громадським організаціям, що взяли на себе хоча б часткове вирішення проблеми абсолютно недостатня, майже вся робота проводиться коштами і зусиллями добровольців. Тому, на жаль, ми вимушені констатувати бездіяльність влади з цього питання. Але проблема є і її потрібно вирішувати. І жорстокі методи тут не ефективні, оскільки головна причина появи безпритульних тварин – безконтрольне розмноження. На місці однієї вбитої тварини одразу з’явиться кілька інших, тому потрібен системний підхід.

А усе що можуть зробити правоохоронні органи – це лише виїхати на виклик та прийняти заяву від мешканців, далі справа не зрушується з місця. До речі, є свідки, що бачили хто саме це робить. ХТО Ж НАРЕШТІ ЗДАТЕН ЗУПИНИТИ ЦЕЙ БЕЗЛАД З ОТРУТОЮ У ВІННИЦІ?!! Адже ОТРУТА, ЩО Є У ВІЛЬНОМУ ДОСТУПІ ТА РОЗКИДАНА ВСЮДИ – ЦЕ ПРОБЛЕМА, ЩО ВЖЕ ВИЙШЛА ЗА РАМКИ ЛИШЕ «СОБАЧОЇ», ТУТ ВЖЕ Є РЕАЛЬНА НЕБЕЗПЕКА І ДЛЯ ЛЮДЕЙ. Ми боїмося за наших дітей, що можуть випадково стати жертвами вінницьких гицелів. Нажаль, подібні страхи вже мають своє втілення в реальності – у Києві був випадок смерті дитини через «собаче» отруєння! Чи не простіше припинити це все жахіття, аніж потім, відповідати перед людьми та Богом за чиєсь загублене людське життя?

Враховуючи вищевказане, просимо Вас вжити заходів і запровадити у місті ряд системних дій, які дозволять гуманно і ефективно вирішити цю проблему. До таких заходів належать

- обов’язкова ідентифікація всіх домашніх тварин;

- програми пільгової та безкоштовної стерилізації для бездомних та домашніх тварин;

- матеріальне заохочення стерилізації домашніх тварин (податки або штрафні санкції), це може стати додатковим джерелом наповнення міського бюджету;

- соціальна реклама із закликом брати домашніх улюбленців з притулків, а також роз’ясненням основ відповідального ставлення до тварин;

- матеріальна та інформаційна допомога волонтерам та громадським організаціям, що займаються вирішенням цієї проблеми;

- запрошення міжнародних організацій (зокрема команди «Чотири Лапи») для обміну досвідом і практичної допомоги у вирішенні проблеми;

- обладнання сучасних притулків для утримання тварин.

До звернення додаються бланки з підписами у загальній кількості 92 (дев’яносто два) аркуша та 2209 (дві тисячі двісті дев’ять) підписів.

З повагою,  ГО «Грань» та жителі міста Вінниці.

03.08.2012р.

© 2012-2019 Газета журналістських розслідувань «Шанс» | Всі права захищені