Вівторок, 12 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » Українці готуйтесь до нового майдану

Українці готуйтесь до нового майдану

17.08.2012 Українців закликають готуватись до нового Майдану, – заява

Народний Комітет захисту української мови в зв’язку із підписанням Віктором Януковичем закону про мови вважає за необхідне негайно створити штаб підготовки до нового Майдану.

 Про це йдеться у їхній заяві розповсюдженій 13 серпня 2012 року.

 Заяву подаємо в повному обсязі.

 «8 серпня президент Янукович підписав схвалений (всупереч Регламенту Верховної Ради України) депутатами-регіоналами, комуністами та литвинівцями мовний закон Ківалова – Колесніченка. Російська мова, яку в Україні ніхто не забороняв, не принижував і яка не потребувала жодного захисту, відтепер в силу цього закону буде фактично другою державною не тільки в регіонах, де іншомовна група становить 10% населення, а й по всій території України. Цей закон спрямований не на консолідацію суспільства, а на розкол будь-якої територіальної громади і всього народу України на україномовних та російськомовних громадян.

 Ініціатором прийняття цього закону є президент Янукович, узурпатор державної влади, прислужник кремлівських вождів, який віддав Росії частину української території в Криму, доручив росіянам керувати найважливішими міністерствами, а в гуманітарній сфері проводить промосковську політику з метою включення України у так званий «Русский мир».

 Янукович уже проявив себе як державний злочинець, узурпувавши державну владу. Одним з перших його злочинів стало й публічне заперечення голодомору 1932–1933 років як геноциду українського народу. Як злочинець повівся він і цього разу з мовним законом. Окрім того, він не захотів вислухати аргументи делегації української інтелігенції, прихильної до нього, й наважився плюнути в обличчя не тільки сумирних візитерів, а й всій європейській та українській Україні. Що добре для Москви і для московського шовінізму в Україні, те добре й для Януковича.

 Янукович вдає проєвропейського політика, але насправді він – слуга двох панів – московського імперіалізму та космополітичного олігархічного капіталу. Януковича не цікавлять проблеми корупції та боротьби зі злиднями, спад виробництва, будівництва і сфери послуг, скажені ціни на житло, безконтрольне ціноутворення, диктат державних і приватних монополій, несправедливе оподаткування, масове безробіття, епідемії, цілковитий занепад села, освіти, культури, охорони здоров’я, правосуддя, армії, майнове розшарування в суспільстві, низька ціна праці, доля пенсіонерів та інвалідів, тих заробітчан, що й далі виїжджають з України, молоді, яка не може себе реалізувати, надзвичайно серйозні екологічні проблеми.

 Для Януковича неприйнятні європейські стандарти толерантних стосунків з політичною опозицією. Януковичу і його московським покровителям чужа Шевченкова думка про те, що «В своїй хаті – своя правда і сила, і воля». На руїнах України він готовий будувати ще одну московську державу, як це робить у Білорусі диктатор Лукашенко.

 Ідеологія режиму Януковича – це потворний гібрид московського шовінізму, олігархічного капіталізму й тюремного совєтського комунізму.

 Комітет народного захисту України закликає всіх мислячих українців, студентську молодь, усі опозиційні сили до об’єднання. Ми вважаємо за необхідне негайно створити штаб підготовки до Майдану.

 Сьогорічне святкування нашої Незалежності ми повинні провести як систему мітингів проти влади Віктора Януковича.

 Україну ніхто, крім самого українського народу, не врятує від політичної загибелі, спланованої промосковською клікою.

 Ми знаємо, що на жовтневих виборах до парламенту режим Януковича застосує всі вже добре засвоєні засоби фальшування. В державі, де панує диктатор, якому служать усі правоохоронні, військові та воєнізовані структури, опозиційні сили приречені на поразку. Тільки могутній виступ народу – новий Майдан – може змусити армію та міліцію стати на бік непокірного народу!

 В історії незалежної України ще не було такого тяжкого часу, як друга половина 2012 року. В минулі століття українській нації доводилось боротися проти прибулих окупантів, а тепер ми повинні перемогти внутрішніх окупантів – змосковщених хахлів. Задля цього нам треба діяти солідарно й пам’ятати, що передбачене Конституцією право на непослух владі дає нам її жорстока антинародна, антиукраїнська поведінка, її ненависть до нашої свободи і навіть до нашої мови, що зберегла нас як народ упродовж віків неволі.

 З того дня, як Янукович підписав мовний закон, ми вже не на свободі, ми в таборі для полонених. Або вирвемось, або помремо! Разом – на волю», – йдеться в заяві.

 Документ підписали координатор Народного комітету захисту України Дмитро Павличко, Віктор Баранов, В’ячеслав Брюховецький, Лариса Брюховецька, Володимир Василенко, Євген Гірник, Богдан Горинь, Іван Дзюба, Олесь Доній, Юрій Дорошенко, Роман Іваничук, Мирослав Левицький, Михайло Лівінський, Роман Лубківський, Левко Лук’яненко, Андрій Мохник, Юрій Мушкетик, Валентин Наливайченко, Наталія Осьмак, Микола Петренко, Дмитро Пилипчук, Мирослав Попович, Олександр Скіпальський, Михайло Слабошпицький, Олег Чорногуз, Валерій Шевчук, Василь Шкляр та Юрій Щербак.

 Додамо, що 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики».  Згодом голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав його і відправив президентові України Віктору Януковичу.

 Додамо, що раніше В.Янукович заявляв, що прийме рішення щодо ухваленого закону лише після його ретельного фахового аналізу та експертних висновків. Янукович підписав Закон №5029-VI "Про засади державної мовної політики" 8 серпня 2012 року.

 Джерело:  ZAXID.NET

© 2012-2019 Газета журналістських розслідувань «Шанс» | Всі права захищені