Субота, 09 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » СЕРГІЙ ЧУМАК: УНА-УНСО партія народна і робитимемо ми лише те, що нам накаже Український Народ!

СЕРГІЙ ЧУМАК: УНА-УНСО партія народна і робитимемо ми лише те, що нам накаже Український Народ!

13 вересня 2013 року в Вінницькому пресс-клубі відбулась пресс-конференція члена Центрального Проводу УНА-УНСО Сергія Чумака по питаннях дотримання прав і свобод громадян на Вінниччині, бездіяльності влади та правоохоронних органів, шляхів подолання суспільної кризи по цих питаннях. «В порівнянні з Вінницею – Врадіївка таки відпочиває» - наголосив Сергій Чумак та погодився надати газеті журналістських розслідувань «ШАНС» розширене інтерв'ю щодо соціально-політичного становища в краї та Україні, про що ми вас поінформуємо в найближчий час. 

ПРЕС-РЕЛІЗ ВІННИЦЬКОЇ УНА-УНСО

10 вересня 2013 року по м. Вінниці, за підписом «Український вибір», були розклеєні провокативні листівки, які містили наклепницьку, брехливу інформацію щодо діяльності політичної партії УНА-УНСО та щодо Сергія Чумака, члена її Центрального Проводу.
УНА-УНСО не відомо, хто саме це вчинив, але ми вважаємо, що причинами таких дій могли стати наступні підстави:
1. Влітку 2013 року УНА-УНСО отримала «пропозицію» від відомого бізнесмена і народного депутата України Петра Порошенка розповісти вінничанам правду, в усіх подробицях, про діяльність народного депутата України Григорія Калетніка. УНА категорично відмовилась від цієї «пропозиції».
2. Після виявлення Росспоживнаглядом канцерогенної речовини бензопірен в продукції Кондитерської корпорації Рошен УНА-УНСО звернулась до президента Росії Володимира Путіна з проханням надати нам конкретні докази висунутих звинувачень.
В разі отримання доказів наявності бензопірена в продукції Рошен ми збираємось домагатися припинення випуску цієї продукції, а в разі відмови Путіна надати докази, подати на нього до суду за протизаконну дискредитацію чесного імені корпорації Рошен в рамках неоголошеної ним торгівельної війни з Україною. Крім того, ми просили Вінницького міського голову Володимира Гройсмана і голову Вінницької ОДА Івана Мовчана провести експертизу продукції Вінницьких кондитерських фабрик корпорації Рошен, а також експертизу стічних вод цих фабрик в річку П.Буг і викидів в атмосферу щодо можливої наявності там небезпечних для життя і здоров’я людини речовин.
Головною нашою метою щодо корпорації Рошен було з’ясувати чи дійсно її діяльність і продукція небезпечні для життя і здоров’я вінничан. При цьому ми не мали не меті вести якусь кампанію проти власника цієї корпорації Петра Порошенка. Ми чудово усвідомлюємо, що Рошен – одна з візитівок України. А тому УНА-УНСО зацікавлена в тому, щоб імідж цієї корпорації не був заплямований ніякими підозрами. Ми так само зацікавлені в тому, щоб Петро Порошенко своєю діяльністю приносив тільки користь Вінниччині й Україні. А тому в рамках Конституції й чинного законодавства здійснюємо громадський контроль за діяльністю цього політика й підприємця.
В цьому зв’язку нас дивує позиція Гройсмана і Мовчана, які з невідомих нам причин відмовились проводити  експертизу продукції корпорації Рошен. Тобто виявили протизаконну бездіяльність. Такими діями вони кидають тінь на корпорацію Рошен, свідомо чи не свідомо викликаючи і постійно підтримуючи у вінничан підозру, що вищевказана експертиза не проводиться через реальну наявність шкідливих речовин в продукції корпорації.
На Гройсмана ми подали до суду за бездіяльність, зараз готується аналогічний позов на Мовчана.
3. Ми вимагаємо розслідування нецільвого використання бюджетних коштів головою Вінницької ОДА Іваном Мовчаном на так звані звіти керівників виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, вибивання коштів у підприємців під виглядом так званого соціального партнерства влади і бізнесу, що, на думку вінничан, є просто політичним піаром голови ОДА за рахунок державного бюджету і бізнесу.
4. Вимога до Івана Мовчана негайно припинити порушення Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення здійснення місцевими державними адміністраціями виконавчої влади на відповідній території» № 307/2013 від 24.05.2013 року, які зобов’язують голову ОДА забезпечити дієву взаємодію з правоохоронними органами та забезпечити законность і правопорядок, додержання прав і свобод громадян. Крім того, ми вимагаємо від Івана Мовчана негайно припинити порушення законів України «Про державну службу», «Доступ до публічної інформації», «Про засади запобігання і протидії корупції» та інші.
Конкретним прикладом цих порушень стали дії Івана Мовчана, його заступника Любові Спірідонової, директора департаменту освіти і науки Ігоря Івасюка, його заступників Олени Чорної та Андрія Лисака, ректора інституту післядипломної освіти Степана Дровозюка та інших в справі доведення до смерті ветерана праці Андрія Гаврилюка, незаконне звільнення з роботи його дочки, «Відмінника освіти України» Олени Гаврилюк за її боротьбу проти корупційних дій Ігоря Івасюка та Степана Дровозюка, доведення до смерті цієї чесної людини. УНА-УНСО стало на захист незаконно репресованої сім’ї, яку за наказом чи з мовчазної згоди Івана Мовчана демонстративно знищують на очах всієї області працівники Вінницької ОДА та провохоронних органів, з метою застерегти вінничан від боротьби проти корупції та порушеннь закону, особливо, коли порушниками закону є представники влади.
1 травня УНА-УНСО разом з громадянами провело демонстрацію з вимогою розслідувати обставини передчасної смерті Андрія Гаврилюка 18 березня 2013 року та притягнути до відповідальності винних в цій смерті осіб. У відповідь працівники міської ДАЇ почали душити службовими машинами членів УНА-УНСО та інших громадян, а начальник міської ДАЇ почав цинічно й зухвало вигукувати протестувальникам, що на Вінниччині визначає кому жити, а кому вмерти не якийсь там Обама чи Янукович, а Іван Мовчан. Тобто цей діяч в устах посадовця-даїшника виглядає таким собі Саддамом Хусейном місцевого розливу. Пізніше працівники ДАЇ жорстоко побили керівників УНА-УНСО Олександра Ігнатова та Володимира Трачковського і за вказівкою чи з мовчазної згоди Івана Мовчана проти них було сфабриковано кримінальну справу працівниками міліції та прокуратури. Мабуть така поведінка Мовчана та начальника міської ДАЇ і є прикладом, передбаченої вищевказаним Законом України «Про місцеві державні адміністрації» та відповідним Указом Президента України дієвої взаємодії ОДА з правоохоронними органами та забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян.
Подібних прикладів багато. Такий приклад  взаємодії виявила зустріч Сергія Чумака з заступником міністра внутрішніх справ України Віктором Ратушняком щодо протизаконних дій працівників міліції та прокуратури щодо фабрикування кримінальної справи проти Олександра Ігнатова та бездіяльності начальника Вінницької міської міліції Юрія Куцого та його підлеглих у розслідуванні протиправних дій проти Олени Гаврилюк, що містять ознаки кримінальних діянь. При цьому протиправними дії Куцого визнав саме Вінницький міський суд. Так от, після нашої зустрічі з Ратушняком ми отримали відповідь, що жодних порушень з боку міліції не виявлено. І це в той час, коли є рішення судів, які не виконуються. А крім того, Олександра Ігнатова збираються негайно незаконно ув’язнити.
А ще прикладами забезпечення законності й правопорядку в області, додержання прав і свобод громадян є небажання Іваном Мовчаном проводити службове розслідування щодо службового підроблення, здійсненого його заступником Спірідоновою, що привело до тяжких наслідків; невиконання ректором Стеапном Дровозюком рішення суду щодо незаконних стягнень накладених на Олену Гаврилюк протягом 5 місяців, перешкоджання ним дільності профспілкової організації інституту тощо. Хіба могли б Спірідонова та Дровозюк так себе поводити, якби не вказівка чи мовчазна згода голови ОДА?
 5. Вимога звільнити з займаних посад прокурора Вінницької області Олександра Мрихина та начальника міської міліції Юрія Куцого за бездіяльність, розформування Вінницьких обласної та міської прокуратур і міської ДАЇ як органів, реформування яких неможливе.
Приклади можна множити й далі.
Тепер щодо діяльності УНА-УНСО. Єдиною метою нашої діяльності є захист національних інтересів України та прав і свобод її громадян.
Щодо якихось протиправних зв’язків з Григорієм Калетніком, заявляємо: «Це - вигадка!»
Хоча є приклади близькості наших позицій. Так, в 2012 році на парламентських виборах Сергієві Чумаку, як кандидату в депутати Верховної Ради України від УНА-УНСО, команда Демчака та оточення Петра Порошенка першкоджали вести передвиборчу діяльність. Знаємо, що й Григорій Миколайович боровся з порушеннями закону з боку Демчака. Але УНА-УНСО та Григорій Калетнік діяли цілком незалежно. Хоча ми й стоїмо на різних ідеологічних засадах - це не єдиний приклад спільної позиції Григорія Миколайовича та УНА-УНСО. Але, підкреслюємо: йдеться про позиції, що витікають з загальнолюдських цінностей та переконань, а не конкретних кулуарних домовленостей.
Щодо Петра Порошенка. У нас з ним також є спільні позиції. Наприклад, щодо курсу України на євроінтеграцію. Але при всій повазі до цього безперечно значного політика, УНА-УНСО відзначає, що в його діяльності неодноразово виникають очевидні розбіжності між словами і справами. Нас, зокрема. турбує, що довірені особи Петра Олексійовича на Вінниччині, прикриваючись його іменем, доводять до смерті людей, порушують закон, а Порошенко сліпо захищає цих порушників закону, бо вони, бачте, «свої».
І, насамкінець, про міжнародну терористичну організацію. УНА-УНСО діє в Україні легально протягом багатьох років. Член Центрального Проводу партії Сергій Чумак – законослухняний громадянин. В Чечні не воював, а, ризикуючи життям, врятував 30 громадян України. Жодних вироків щодо нього суди РФ не виносили.
Наклепницька листівка, підписана «Українським вибором» є справою рук тих сил, яким діяльність УНА-УНСО по захисту національних інтересів України та прав і свобод громадян заважає. Ними можуть бути корумповані чиновники й правоохоронці, нечисті на руку керівники різних рівнів, продажні політики всіх мастей і відтінків тощо. Аналізуючи конкретну ситуацію ми дивуємось, чому оббріхувати УНА-УНСО вибрано «Український вибір»? До цієї ролі, на нашу думку, краще б пасували інші назви: «Батьківщина», «Свобода», «Совість України»...
На жаль, брудні методи політичної боротьби стали нормою для сьогоднішньої України. Але УНА-УНСО ніколи не спуститься до аморальних засобів «впливу» на опонентів. Ми запевняємо вінничан, що не дивлячись на наклепи й провокації, УНА-УНСО й надалі захищатиме Ваші права й свободи усіма своїми силами й можливостями.
Ми – партія народна і робитимемо лише те, що нам накаже Український Народ!
Слава Україні!
Прес-служба Вінницької обласної організації УНА-УНСО
Телефон для довідок 067 795-83-36, 69-32-58, Чумак Сергій Вікторович.
Також можливо уточнити інформацію через мережу: vk.com/unso_ch

© 2012-2019 Газета журналістських розслідувань «Шанс» | Всі права захищені