Вівторок, 12 Грудня 2023 р.
Домівка » Журналістські розслідування » Відкритий лист В.о. голови Вінницької обласної організації партії «Батьківщина» Юрію Медведєву

Відкритий лист В.о. голови Вінницької обласної організації партії «Батьківщина» Юрію Медведєву

Відкритий лист

В.о. голови Вінницької обласної організації партії «Батьківщина» Юрію Медведєву,
Керівнику фракції БЮТ у Вінницькій обласній раді Юрію Мельнику

Шановні панове!

Ділові кола Вінниччини активно підтримували і підтримують лідера БЮТу Юлію Тимошенкою, з діяльністю якої пов’язуються кардинальні зміни щодо розвитку малого та середнього бізнесу в Україні і в нашому регіоні. Проте нас дуже непокоїть діяльність, чи точніше, бездіяльність Вінницького обласного осередку «Батькіщини» та фракції БЮТ у Вінницькій обласній раді в плані  співробітництва з діловою Вінниччиною, Вашою невиразною позицією щодо отримання тих владних повноважень, які БЮТ отримав на виборах від вінничан та нереагування на протиправну чи згубну для інтересів області дільність місцевої регіональної еліти й вищих посадових осіб області.
Пан Медведєв правильно ставить питання про приведення у відповідність керівного складу Вінниччини з волевиявленням народу. Але реальні факти свідчать про те, що це не підкріплені реальними можливостями декларації, які вже робили його попередники Олена Вітенко та Георгій Філіпчук.
Ми ставимо перед собою завдання не просто критикувати вінницький БЮТ, а добиваємось, щоб ця політична сила вже сьогодні звійснювала владу на Вінниччині. Тому просимо Вас відповісти на кілька питань, які надзвичайно хвилюють вінницький малий та середній бізнес та й усіх вінничан загалом.
1) Чому «Батьківщина» та фракція БЮТу в обласній раді нічого не зробили, щоб був розслідуваний факт брутального тиску голови облради Григорія Заболотного на начальника КРУ у Вінницькій області Валентину Душечкіну? Правоохоронні органи мають аудіозапис цієї розмови, але нічого не зробили для припинення протиправної діяльності Заболотного. Чому не створено депутатську комісію по розслідуванню цього кричущого правопорушення? Чому не ставиться питання про переобрання голови облради? Така позиція БЮТу свідчить про те, що Заболотний, як голова обласної ради, та його протиправна діяльність повністю влаштовує БЮТ? Адже, коли Ваша політична сила вирішила змінити київського міського голову - миттю знайшлось 246 депутатських голосів у Верховній Раді України. Просимо БЮТ провести об’єктивну експертизу аудіозапису розмови Заболотного з Душечкіною.
2) Чому БЮТ нічого не робить, щоб директор Вінницького інституту післядипломної освіти  Людмила Юрчук відповіла перед законом за нецільове використання бюджетних коштів на суму в 426 тис. грн., переслідування працівників інституту – членів «Батьківщини», незаконного захоплення приміщень інституту дітьми обласного прокурора Василюка?
3) Загальновідомо, що Вінниччина деградує. В 2006 Вінницька ОДА замовила в Українському державному НДІ проектування міст «Дніпромісто» (договір 47-01-2006) проаналізувати стан справ на Віннничині й підготувати документ «Вінницька область. Схема планування території. Перша стадія (концепція)». Документ досі не готовий. Працівники НДІ стверджують, що винна вінницька влада, бо змушує науковців без кінця переписувати роботу. Як думає реагувати на це неподобство БЮТ?
4) У Вінницькому районі здійснюється незаконна передача земель родичам вінницької влади. Цьому протистоїть голова Вінницької райради Сергій Сітарський. Він направив депутатське звернення з цього приводу до голови облради Заболотного, віддверто говорив про дерибан землі на круглому столі, організованому газетою «Шанс». Одразу після цього на нього почався тиск СБУ, яка проводить контррозвідувальні заходи, в тому числі пов’язані зі зв’зками Сітарського зі ЗМІ. Чи не вважає БЮТ, що такі бії СБУ є тиском на посадову особу, з метою примусити його не піднімати земені питання? Що робитиме БЮТ, щоб захистити члена партії «Батьківщина» Сітарського?
5) Широко розрекламована піаркампанія вінницької влади по нібито прокладанню через територію області автобану зазнала краху. Але багато ділових вінничан, повіривши обласному керівництву, придбали землі в зоні ймовірного проходження цієї стратегічної транспортної артерії. А тепер зрозуміло, що їх просто ошукали, кинули. Яку позицію займе БЮТ щодо цього прикрого факту, враховуючи те, що таких фактів безліч? Як бути підприємцям щодо проекту створення у Вінниці технополісу і т.д.?
6) В нашій області грубо порушується ст. 49 Конституції України (право на безкоштовну медичну допомогу). Минулого року обласна прокуратута виявила кричущі факти порушення конституційних прав громадян в вінницьких медичних закладах, відзначивши, що обласне управління охорони здоров’я (начальник Олександр Жупанов) нічого не робить, щоб виправити ситуацію. Прокуратура виявила серйозні порушення закону й в обласній лікарні ім. М.І. Пирогова, яку очолює депутат обласної ради, член партії «Батьківщина» Петро Гунько. Як реагує БЮТ на вищеприведені факти? Як «Батьківщина» оцінює діяльність Гунька?
Ми сподіваємось, що обласний осередок «Батьківщини» та фракція БЮТу в обласній раді дадуть відповідь вінничанам не тільки словесними деклараціями, а конкретними діями по виконанню передвиборних обіцянок. Про серйозність намірів БЮТ ми судитимем по тому, як швидко головою Вінницької обласної ради стане представник БЮТу.

Від імені і за дорученням підприємців Вінниччини

Голова ВОМО «Чумацький шлях»                                                        Сергій Чумак

19 березня 2008 року

© 2012-2019 Газета журналістських розслідувань «Шанс» | Всі права захищені