Четвер, 14 Грудня 2023 р.
Домівка » Журналістські розслідування » ПРЕС-РЕЛІЗ 25.12.07 р.

ПРЕС-РЕЛІЗ 25.12.07 р.

Для негайного розповсюдження
ПРЕС-РЕЛІЗ
Вінниця, 21 листопада 2007 року в 11.00 філіал бібліотеки ім.. Тімірязєва,  2 поверх зал мистецтв відбулася прес-конференція на тему„Журналістські розслідування – ефективний засіб подолання корупційних проявів”, організатор МБФ „Новий соціальний порядок”. В рамках проекту „Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні »Гідна Україна»”.

Призначення Раїси Богатирьової секретарем РНБО – подія безумовно неоднозначна. Серед іншого вона ставить на порядок денний проблему моралі в політиці. Бо далеко не всі засоби можна використовувати  для досягнення навіть найшляхетнішої мети.
Вінниччина з тривогою дивиться на це призначення. Адже нам відомо, що Богатирьова, скажімо, втручається в роботу депутатського корпусу Вінницької обласної Ради та ймовірно „дає поради” місцевим правоохоронцям, намагаючись в такий спосіб не допустити об’єктивного розслідування протиправної діяльності Людмили Юрчук та інших членів своєї команди. Йдеться про наступне:
1) Виявлений вінницьким КРУ зловживанням на суму в 426 тис. грн.. в обласному інституті післядипломної освіти досі не дана правова оцінка і винні не покарані. В той самий час голова вінницького КРУ Валентина Душечкіна змушена була оприлюднити результати перевірки діяльності Юрчук в газеті „33 канал”, оскільки на неї чиниться тиск, зокрема головою Вінницької обласної Ради Григорієм Заболотним, чому є конкретні докази;
2) не розслідується „справа момографів” в результаті якої з державного бюджету було вкрадено 4 млн. Грн.. СБУ виявило схему цієї крадіжки та навколо конкретних  винуватців. Але справу чомусь поклали під сукно. Крім того прикриваються порушенням закону в медичній галузі: в обласній дитячій лікарні, лікарні ім.. Пирогова, онкодиспансері і т.д.
3) на газету „Шанс” чиниться тиск, з метою не допустити проведення журналістських розслідувань по вищезазначених справах. Посадові особи, пов’язані з Богатирьовою, не дають можливості акредитувати „Шанс” в місцевих органах влади та перешкоджають журналістам газети в отриманні необхідної інформації.    

 

25.12.2007 р.

 

головний редактор газети „Шанс”                                   Володимир Іващенко