Вівторок, 12 Грудня 2023 р.
Домівка » Журналістські розслідування » ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ НАЧАЛЬНИКА ВІННИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ІВАСЮКА ІГОРА ДМИТРОВИЧА

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ НАЧАЛЬНИКА ВІННИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ІВАСЮКА ІГОРА ДМИТРОВИЧА

Ws 30053-4-45   02.06.2008 р.

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ
НАЧАЛЬНИКА ВІННИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ
ІВАСЮКА ІГОРА ДМИТРОВИЧА

Кореспондент газети „Шанс”: Ігоре Дмитровичу! У нас є відомості, що за Вашою вказівкою ректор Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педпрацівників Дровозюк переслідує членів Вільної профспілки, незаконно записує на диктофон розмови з ними, змушує їх звільнятись з роботи. Наслідком цих незаконних дій стало те, що працівники інституту, неугодні Вам, втрачають працездатність і змушені лікуватись. Поясніть чому так відбувається і чи давали Ви таку вказівку Дровозюку?
Івасюк І.Д.: Ну хто Вам дав таку інформацію, що я давав таку вказівку? Ну ви покажіть де була така моя вказівка? Ну люди з диктофонами ходять. Ну то хоть би записали. Ну ладно. Може б письмово не дав, то записали б.
Кореспондент газети „Шанс”: Це Дровозюк говорить.
Івасюк І.Д.: А-а, Дровозюк! Він пише розмови? Ну то йому треба було теж записати якщо... Ну як би питання само по собі абсурдне. Тому, що інститут це самоврядний заклад. Там є керівник і він приймає рішення ті чи інші. Але що стосується незалежної профспілки. Да! Наскільки мені відомо існує 4 чи 5 членів профспілки. Я точно не знаю. Безперечно це право громадян об’єднуватись в профспілки. Будь-які. Можна їх назвати незалежні і інші. Можна їх назвати незалежними. Але щодо якихось переслідувань... В мене великі сумніви. Знаючи Степана Івановича як людину...
Василюк (підказує): Як людину високопорядну, професійну...
Івасюк І.Д.: Як людину високоінтелигентну. Ви знаєте, я вважаю, що зараз інституту післядипломної освіти повезло за багато років. І я це не скриваю. Тому, що на жаль, і один, і другий, і третій керівник, не буду прізвище називати – вони всі були ближче до політики. Керівники цього інституту. І далі від школи і вчителя. Це була біда цього інституту. І тому там весь час був конфлікт. Замість того, щоб займатись освітніми проблемами, там займались будь-якими. СДПУ(о), НДП. Що завгодно там було. І штаби там якісь засідали виборчі, до виборчі, перевиборчі. Нарешті прийшла людина, яка далека від всіх політичних структур. Яка все життя займалася тільки освітою. Яка пройшла всі щаблі від вчителя, директора школи. Сільського вчителя, до речі, і до доктора наук, професора. Я вважаю що, ну, не багато таких фахівців можна в нас знайти не тільки на теренах нашої області, а навіть на теренах України. Яка має такий життєвий досвід і таке саме в галузі освіти. І ось крім того має такі гарні особисті якості. От ви з ним поспілкуйтесь. Це настільки інтелігентна, толерантна, поміркована, е-е-е-е, ну, тактовна людина, що рідко коли така зустрінеться. Я собі не уявляю, щоб Степан Іванович когось десь там примушував звільнятись. Хоча там є такі працівники, що і треба було б когось звільнити. Але знаючи його характер – навряд чи він це буде робити. Я знаю, що на минулому тижні в інституті відбулися загальні збори колективу. По-моєму, чи в четвер, чи в п’ятницю. Я не знаю. (до кореспондента „Шансу”): Ви не в курсі? Да? Може ви в курсі?
Василюк: Эту информацию на диктофон еще не записали.
Івасюк І.Д.: Не записали. Да.
Василюк: Она никому не нужна.
Івасюк І.Д.: Відбулися загальні збори інституту. І на загальних зборах обрали нову вчену раду. І настільки мені відомо, ну не всі члени незалежної профспілки будуть раді або раді наслідкам цих виборів. Але це було таємне голосування. Це трудовий колектив обирав. Якщо за одних голосує там 90 відсотків, а за інших голосує тільки 4, е-е-е-е, самі за себе таємно проголосували. Ну то це проблема тих хто так голосував. Ви розумієте? Це вже питання не тільки не до мене. Навіть не до Дровозюка. Це вже колектив так вирішив. Загальні збори були.
Кореспондент газети „Шанс”: Ну тоді питання в продовження першого.
Івасюк І.Д.: Будь-ласка.
Кореспондент газети „Шанс”: От Ви говорите, що попереднє керівництво не важно спрацювало. То чи буде дана оцінка роботі персонально пані Юрчук?
Василюк: Ігор Дмитрович не сказав, що не важно спрацювали, а сказали що працювання було...
Кореспондент газети „Шанс”: Не перебивайте. Ігор Дмитрович сам за себе відповість.
Василюк: Я вам ще раз говорю, то задавайте питання як потрібно.
Івасюк І.Д.: Ну я сказав тільки те, що я сказав. Але не більше. Я не сказав, що вони погано, чи добре спрацювали. Я сказав, що, на жаль, вони були ближче до політики ніж до школи. І на щастя зараз ситуація змінюється на краще.
Кореспондент газети „Шанс”: То чи буде дана оцінка роботі Юрчук? Персонально.
Івасюк І.Д.: Ну а як ви думаєте, якщо людина звільнена з роботи – то це дана її оцінка, чи не дана? Вона вже не обіймає посаду директора. Як ви хочете ще її оцінку? Яку ви ще хочете оцінку її? Тортури якісь до неї застосувати? Що з нею зробити ще? Ну людина вже не працює на посаді. Вона вже не директор.
Кореспондент газети „Шанс”: Якщо були порушення чинного законодавства...
Івасюк І.Д.: То кримінальну справу хай таки-таки це не до мене! В МВД, в прокуратуру звертайтесь. Ну єсть же органи, які кримінальними справами займаються. Ще поки, слава Богу, управління освіти і науки не порушує кримінальні справи.
Кореспондент газети „Шанс”: Настільки нам відомо порядок в гуртожитку по Скалецького не наведений до цих пір. Там величезні проблеми. То чи буде він там наведений?
Івасюк І.Д.: Ну якщо там 10 років не було порядку, то ви хочете щоб людина за 2 місяці навела порядок? Ви знаєте я не знаю, хто Степана Івановича запитав. Може на 2-й чи 3-й день. Можливо хтось із представників і незалежної профспілки, мені важко сказати. Вони запитують: „А що ви зробили?” Він каже: „Що ви від мене вимагаєте? Я поки що двері свого кабінету путаю з дверима туалету.” Вони там дійсно на одному поверсі. Ну людина ще повинна ввійти в курс справ і подій. Вона 2 місяці працює. Що від неї вимагати? Дайте познайомитись з колективом, познайомитись з тим господарством що є великим. Ви подивіться який тут гуртожиток. Його і обійти, то треба тут тиждень присвятити, щоб там розібратись. А там жахлива річ по цьому гуртожитку. Але принаймні Степан Іванович вже мені доповідну з приводу інституту, гуртожитку інституту. Він знаходиться в такому стані, що потрібно терміново вишукувати кошти, робити кошторис і вести ремонт. Ви бачили який там ганок? В якому він стані? Да тобто проблема є і на щастя вже людина ставить що така проблема є, і ми будемо вирішувати. Бо ви ж розумієте, що кошти в кармані я теж не ношу. Це кошти обласної ради. Ми будемо звертатись до обласної ради, щоб вона вишукала можливості додаткового фінансування по гуртожитку. Я єдине що можу вам сказати – проблема там серйозна і будемо її рішати. Цю проблему. Системно будемо рішати. Вирішувати.
Кореспондент газети „Шанс”: Дякую

© 2012-2019 Газета журналістських розслідувань «Шанс» | Всі права захищені