П'ятниця, 13 Серпня 2021 р.
Домівка » Суспільство » Прес-реліз 28.11.11 р.

Прес-реліз 28.11.11 р.

Прес-реліз

Комітет самозахисту конституційних прав вінничан констатує: виконавча влада на Вінниччині не має наміру виконувати рішення судів щодо чорнобильців та дітей війни. Більше того, під тиском чиновників, чорнобильців зрадили навіть їхні керівники, підписавши з владою так званий меморандум, який дозволяє не платити людям належне вже сьогодні. Звідси конкретна позиція керівника обласного пенсійного фонду Миколи Черненка. Цей «слуга народу», боячись втратити посаду, репетує, перекладаючи відповідальність за порушення закону на других. Мовляв суди, Кабмін, Верховна Рада України не дають йому, білому та пухнастому, виплачувати належні людям кошти по судовим рішенням. Але це не просто слова переляканого чиновника. Позиція виконавчої влади конкретна – не давати людям грошей.
Суди та закон визначили, що, наприклад, інвалід-чорнобилець першої категорії другої групи повинен на даний час отримувати щомісячну основну та додаткову пенсію в розмірі 6734 грн. Влада незаконно знизила розмір пенсій до 2524 грн. Тобто людина втратила 4210 гривень щомісяця.
Слід зазначити, що неправильно називати чорнобильців та афганців пільговиками. Держава, в наказовому порядку, послала їх на смерть. Люди вижили, втратили здоров’я. Отже за це їм належиться відповідна компенсація. І тому пенсія є соціальною гарантією за втрату здоров’я, а не пільгою.
Проте найбільше дивує відсутність адекватної реакції з боку місцевих рад і, в першу чергу Вінницької обласної Ради, яка декларує потребу в децентралізації влади. Голова ради Сергій Татусяк цілком слушно говорить, що «самоврядні органи мають відчувати себе справжніми господарями на своїй території», а нині «діюча модель влади не працює на людей». Саме тому інтереси людей та й сама обласна рада для таких державних чиновників як Микола Черненко, Лідія Діденко тощо не є керівництвом до дії.  І питання тут не тільки в конкретних чиновниках. Ми маєм порочну систему влади.
Комітет самозахисту конституційних прав вінничан заявляє, що вже сьогодні, він захищатиме кожну конткретну людину, права якої порушила держава.  
Від Вінницької обласної Ради ми вимагаємо:
- негайно висловити свою позицію щодо невиконання рішень судів;
- повернути повноваженя, передані облдержадміністрації, для захисту людей;
- призначити місцевий референдум на кінець січня 2012 року, на який винести головне питання про децентралізацію влади, а отже ліквідацію державних адміністрацій. Нехай вінничани висловляться з цього приводу. Інакше подальше тотальне порушення їхніх прав виконавчою владою однозначно виведе сотні тисяч доведених до відчаю людей на вулиці. Тоді голос народу почують всі. Вважаємо - краще не штовхати людей на радикальні дії.
28 листопада 2011 року, м.Вінниця, т.69-32-58

Голова Комітету самозахисту конституційних прав вінничан С.Чумак