Середа, 18 Серпня 2021 р.
Домівка » Суспільство » Прес-конференція газети "Шанс" від 20.03.08 на тему "Чому деградує Вінниччина"

Прес-конференція газети "Шанс" від 20.03.08 на тему "Чому деградує Вінниччина"

Іващенко. Доброго дня шановні пані та панове. Дозвольте розпочати нашу прес-конференцію. Яку ми звичайно планували назвати трохи по іншому, але вчора певні події відбулися то ми назвали її „Чому деградує Вінниччина”. Я трішки хочу відчитатись по проекту за час який він здійснюється, що зроблено і яка реакція влади на те що виходить газета журналістських розслідувань „Шанс”. Реакції є дві, реакція громадськості і влади. В першу чергу реакція влади у нас відноситься до пана Заболотного. Ми навіть думали відзначити роботу Григорія Михайловича, по популяризації газети Шанс, мабуть ми йому вручимо грамоту за те що він нам зробив таку широку і позитивну рекламу. Але крім того щоб робити рекламу у засобах масової інформації Григорій Михайлович Не втримався і подав таки дуже обширний позов до суду на газету Шанс. Де як він вважає викладена недостовірна інформація. Звичайно, остаточне рішення скаже суд, але по тому що бачимо ми позов абсолютно безпідставний. Тому що якщо посадовець подає в прокуратуру а потім до суду щоб притягнути засіб масової інформації до відповідальності за те що йому задаються питання. То у нас є питання до прокуратури, про те що не дача відповіді на запитання ЗМІ є кримінальним злочином. Я думаю що Григорій Михайлович від цього нікуди не подінеться.
Так чому деградує Вінниччина? Ми вважаємо що в першу чергу Вінниччина деградує тому що населення голодує, а саме не отримує достатню кількість всіх необхідних для організму речовин. Це не дивлячись на те що область аграрна. В області надзвичайно низький рівень споживання продуктів тваринництва. Що є доказом білкового голодування. Так споживання м’яса знаходиться на рівні 44% від норми, споживання молока – 59% , риби – 75%, яєць – 89% від норми. Це все веде до руйнації організму людини, втрати працездатності. Особливо це небезпечно для дітей. В той же час пан Заболотний заявляє що потрібно в області боротися не з недоїдання а перепиванням.   Він бачить що алкоголізм в області критичніший ніж інші питання. Нам здається що він просто відволікає увагу громадськості. Тому що для нормальної життєдіяльності організму коли не вистачає потрібних речовин то він швидко починає старіти, хворіти і т.д.
ми вважаємо що кризова ситуація в області ще й полягає в тому що йде повна деградація земель. Так як обробляється земля а наш край аграрний то в найближчий час відбудуться такі колосальні втрати які відновити буду не можливо. Доходи населення на Вінниччині одні з найнижчих в Україні, але в той же час ми займаємо перше місце по придбанню нерухомості за кордоном, зокрема в Росії. Місцева влада постійно говорить про величезні вклади вінничан, але вона мовчить який відсоток вінничан ці вклади робить. Ми не можемо говорити про те що наша область бідна вона дійсно багата. Вона багата тим що в тіні обертається не менше 2млрд. грн.. звичайно ми багаті але чомусь люди у нас бідні. За даними газети Шанс якщо на Вінниччині не відбудуться радикальні зміни то область через 5-10 років стане депресивною територією.
Пане Чумак почитавши ваше звернення вчора  ми думаємо що  ви і ті ділові кола які ви представляєте, дійсно маєте правильні погляди на те що БЮТ і Батьківщина це ті єдині сили які мають право і наведуть порядок у вінницькій області. Добре дякую.  

Чумак. Володимир от люди телефонують. І до речі чомусь дуже часто пов’язують вашу газету з Чумацьким шляхом і запитують де цю газету знайти. Скажіть як вона розповсюджується...
Іващенко. Вона розповсюджується по пошті, волонтерами, зараз розміщується на сайті Вінниця Інфо. До речі що цікаво, після розміщення інформації Шансу на сайті через три дні відбулася атака на сайт і його робота була заблокована. Чи випадково це чи ні , але практично пів доби було потрібно на відновлення роботи. Зараз усе що було ми вивішуємо в електронному варіанті а інші газети розповсюджуємо. А пов’язують чому?    Нас наприклад пов’язують з паном Сітарським. В тому плані що після того як прийшла інформація про проведення контр розвідувальних заходів я переговорив з американцями. Вони звичайно були дуже здивовані тим що в демократичній Україні наша спецслужба може дозволяти собі робити такі речі. З цього ми можемо зробити висновок що якщо ми боримося з корупцією то ми агенти ЦРУ. Чому СБУ шукає агентів ЦРУ замість того щоб виконувати свої прямі обов’язки і шукати корупціонерів?
Оксана Максимець. Нехай Сергій Миколайович відповість на це питання. І за одне що робитиме БЮТ щоб захистити вас.
Сітарський. Ось лист який офіційно надійшов на вінницьку районну раду і у вчора був представник СБУ лист від 27 лютого 2008 року. До Вінницької районної ради на підставі ст.. 7 закону про контр розвідувальну діяльність та ст.. 9 закону України про інформацію просимо надати інформацію на підтвердження копії документів, щодо висвітлення вінницькою районною радою своєї діяльності та окремих депутатів в ЗМІ. А також виділення коштів та затвердження на вказані цілі. Навіщо вона потрібна СБУ ми не зрозуміли. Ні дати ні за який період, нічого. Ми дали за 2008 рік. Там сума 7-8 тисяч. Я не думаю що для СБУ ці 7-8 тисяч на щось вплинуть. Але сьогодні прийшов представник і попросив ще за 2007 рік. Там у нас сума 19900 так як тендер не проводився. Це оголошено рішенням сесії. В основному ми працювали з газетою „Незалежний Кур’єр”, там у нас 21-23 сторінки. Ні перша ні остання так в середині, щоб дешевше. Тобто нам виділила сесія на ці цілі...вперше ми добились цього тому що  раніше рада була пасивна. Вона взагалі адміністрація виділяла кошти, а тут рада добилась собі на висвітлення своєї діяльності 19900. ми ці кошти використали. Взяли з усіх газет де дешевше і там розміщували свої статті. І депутатів і того що робиться в районі і запрошували журналістів на заходи які проводяться. Я не знаю хто що шукає. Чого.
Басюк Юрій. Де кого ви збираєте. Я ні коли не бачив. Так пару раз був. І то нічого...
Сітарський. Ну бачите у нас газета Подільська зоря наполягає на тому що вона газета районної ради. І коли ми звернулись в незалежний Кур’єр і почали друкуватися то вони підняли такі крики що той Кур’єр вже назвали „Жовтою Пресою”. Я не знаю як можна ображати колег, повинна ж бути якась етика. Я навіть хотів в перше відмовитись тому що це було неможливо. Ось наприклад: в Подільській зорі відкриття газопроводу , у Вінницькій газеті просто стаття, у вас(до 33 каналу) була фотографія, а в них була фотографія тільки обрізана там де голова ради. І всіх присутніх голова адміністрації всі заступники депутати від НУНС та інші. Ну та інші, я так зрозумів що це я. Тому позиція хто платить той господар мене не влаштовує. Я шукав незалежну газету яка б висвітлювала те що є. Як адміністрацію так і раду. І не потрібно там нічого іншого. Якщо комусь потрібно робити якесь велике протистоянні. Не потрібно. Є питання голови адміністрації є в нас питання. Якщо ми не знаходимо компромісу то нехай третій скаже хто прав а хто ні. От а СБУ якщо у неї є право я нічого не приховую. Якщо їй потрібно, будь-ласка як надав цю інформацію. Прийшов представник я запитав що конкретно тебе цікавить я тобі пальцем покажу, що ви шукаєте. В якійсь другій газеті, буквально, договори, все дамо, сантиметр на сантиметр.  Можливо газета вважає що є більш цікаві статті це ж їх авторитет і інформаційний простір для того щоб людей зацікавити. До речі коли ми почали там друкуватися то в нашому кіоску який на 40-річчя незалежного Кур’єра в якийсь час можна було і не знайти. Тому що адміністрація вибігає одразу, щось цікаве, всі газети скупили і немає.
Басюк. Що справді вибирали саму дешеву газету. Може вона випускається в 1-му екземплярі. По моїй критиці газета Незалежний Кур’єр це газета 3-го сорту. Чи ви хотіли через цю газету донести інформацію максимальній кількості.
Сітарський. Так за те що сама дешевша. І тираж у неї нормальний. Так і до максимальної кількості...
Ковальський. Скажіть будь-ласка про погляди районної ради на ці питання. Де приймались ці рішення по списках. Яка взагалі реакція районної ради на ці списки?
Сітарський. Вже минає місяць як я написав депутатське звернення, тобто те що передбачає ст.. 13 закону про статус депутата. До депутата вищого рівня, депутата обласної ради голови обласної ради Григорія Михайловича Заболотного. З того що мені на особистий прийом, мешканці Агрономічного, незнаючи хто, принесли схожі списки. Ну початок і кінець такий підпис та печать. То я цей список взяв, у мене є ще відповідь прокуратури районної про те що 17 га. Землі надано Академією Аграрних наук районній держадміністрації. Я взяв ці папери і направив депутатське звернення. Перше питання: Чи дійсно існують такі списки і чи справді вони повинні вами погоджуватися, я не питав прізвищ кількість, мені це байдуже; друге – це фальсифікований чи справжній документ і чому районна рада про це  нічого не знає; і як мешканцям с. Агрономічне, так як там процес приватизації земель не пройшов, куди людям звернутись щоб отримати землю. Є списки, є земля де вона буду даватись і як їм отримати землю? Вони пішли в адміністрацію, відповіді не дали, прийшли до нас і я їм також не можу дати відповідь. Тому я пишу звернення і хочу отримати відповідь. Її поки не має.
Ковальський. Який там термін на відповідь.
Сітарський. 10 днів. Скажіть ну куди мені писати в прокуратуру?
Ковальський. Тож вчора була сесія. Чому ви не ставили це запитання.
Сітарський. Після сесії мені дали відповідь усну на спільній нараді.
Ковальський. Але хоча б яка тональність цієї відповіді.
Сітарський. Навіщо тональність. Нормальна відповідь, але знаєте я вважаю що на словах потрібно про любов говорити а про справи писати потрібно. Це було б нормально. А зараз я скажу одне, а потім вийде друге.
Ковальський. Вас влаштувала ця відповідь чи ні?
Сітарський. Ні, не влаштувала.
Максимець. Ви знаєте що Вінницькі відомості оголосило конкурс на найправдивіші списки. Так.
Сітарський. Особисто мене персони які у цих списках не цікавлять. Можливо людина, яку я запитував не зрозуміла що я хотів. Якби він дав відповідь ну наприклад, що приходьте до директора дослідного господарства, пишіть йому заяви...і ця відповідь, в принципі мене б влаштувала б. Сама формальна відповідь. Тому що я писав відповідні запити до Домбровського то він вважав за потрібне дати відповідь на депутатське звернення в належний термін. У мене було два звернення і на обидва є відповідь. То я вважаю що вища посадова особа, депутат вищого рівня, який до речі на посаді завдяки все тому ж закону про статус депутата, могла б виконувати свої прямі обов’язки, і показувати першим що є такий закон на який потрібно дивитись у своїй роботі. Але знаєте можливо надійде відповідь. Знаєте яка зараз пошта. Місяць іде...
Ковальський. Яка була реакція прокуратури району взагалі на існування цих списків.
Сітарський. Ви знаєте я з прокуратурою районною не працюю. У мене була, на початку, такий, гіркий досвід, я звертався раз до прокуратури і отримав відписку. Потім я пішов по сходинкам. До обласної прокуратури, а обласна віддала на районну, а ті мені пишуть що вже в друге дають мені відповідь. І знову ж таки те саме. Потім я знайшов можливість в генеральну прокуратуру, ті передали на обласну, а останні на районну і знову. Я ва в третій раз пишу знову те саме...тому це просто марна трата часу, бо не буду ніякого результату.
Що стосується особисто мене, то у мене є запитання до пана Чумака. От ви пишете: „як захистити голову районної ради + він обраний по спискам БЮТ?” Ось наприклад шапка „голові районної ради... управління України у Вінницькій області державної служби по боротьбі з економічною злочинністю”. І просить відділ з економічною злочинністю у 2007 році мене: лист звернення голови фракції БЮТ Вернигора про виключення Щетиніна Ю.М. з фракції, відповідний витяг з протоколу фракції, щодо виключення Щетиніна з фракції, виписка з протоколу сесії оголошення рішення про виключення і відповідь Щетиніну. До чого тут економічна злочинність? І так само керівнику фракції чогось цей же відділ просить положення про фракцію БЮТ в районній раді. Я розумію що може СБУ ці папери просити.
Чумак. Дуже цікавий збіг. Тому що мене також допитували з відділу з економічної злочинності саме по запису Заболотного з Душечкіної. До чого тут вони?
Сітарський. Ви знаєте у мене вже давно склалось таке враження що за кожним економічним питанням в області стоїть політичне. Можливо вони так це розуміють.
Ковальський. Ви вважаєте що зараз на вас чиниться тиск?
Сітарський. Ви знаєте я такого тиску не бачу. Просто я так як ви погоджуюсь з деякими. Є бездіяльність і куди звернутись щоб були відповідні дії я на сьогодні, якщо чесно, то вже не бачу. Може в трохи вищий рівень звертатись. В кабмін теж направлені листи але поки що реакції я не бачу ніякої.
Максимець. Скажіть будь-ласка за дорученням який підприємців у Вінниці ви оприлюднюєте цей лист. І друге запитання чи мали ви особисту розмову з Філіпчуком?
Чумак. Так у свій час я спілкувався з Філіпчуком. Я навіть можу сказати з якого приводу. Це не є секретом. Вирішувалось питання по будинку побуту і мало розглядатись питання на сесії міської ради. Я не пам’ятаю яке питання точно розглядалось. Але знаю що було продовження рейдерської атаки і я скажу що Філіпчук тоді дотримав свого слова. І депутати міської ради, за виключенням деяких популярних осіб, досить активно себе повели що до захисту цього громадського майна. Це у мене, власне, всі розмови які були з паном Філіпчуком.  Раз ви звернули увагу на це питання, то я хотів би звернутись до пана Сітарського. Вас обрали до бюро Батьківщини, це вже ваше громадське ім’я. Я через вас хочу вручити його до партії. А що стосується підприємців то я не буду називати прізвищ, я не буду називати підприємств. Єдине що я можу сказати офіційно це те що Чумацький шлях отримав гранд від кола підприємців Вінниччини, на висвітлення бездіяльності влади. А причина цьому стала інтрига можновладців обласної влади. Вони погрузли там на стільки що стали по перше не відповідати за свої зобов’язання перед певними людьми, перед інвесторами. Головне питання я можу офіційно заявити. У свій час було сильно популярно розрекламовано те що через Вінниця пройде автобаз. Всі інвестори, хтось офіційно, хтось ні, вклали певні суми грошей в земельні ділянки. Люди понадіялись на те що сюди піде певна інфраструктура, будуть робочі місця, буде доїдання... але я сьогодні можу заявити що автобан через Вінницю не піде. Тому що вінницька еліта не переконала Київ в тому що Вінниця достойне місто що б через неї йшов автобаз. І от  саме ці люди які попали вони сьогодні вирішили питання про виділення коштів на гранд для громадських організацій для висвітлення бездіяльності вінницької влади. Для того щоб швидше приходили нові люди до влади. От ми й сподіваємось що БЮТ користуючись довірою Вінничан зробить якийсь здвиг у цих питаннях.
Сітарський. Ви у своєму листі задаєте такі самі запитання які журналісти ставили пану Мєдвєдєжву  на прес-конференції. Ви закликаєте Батьківщину до зміни еліти. Кого ви взагалі називаєте справжніми професіоналами у боротьбі за владу. Назвіть хоча б три прізвища. Можливо ми на них подивимося. Тому що зараз ми шукаємо.
Чумак. Пане Сітарський, якщо я зараз назву якесь прізвище це буде виглядати так що мені знову хтось щось замовив. Я просто глас народу. БЮТ отримав довіру від народу значить ви повинні взяти тут владу. Якщо у вас проблеми з кадрами, то можливо це потрібно сказати людям. Потрібна зміна вчорашніх кадрів. Потрібна. Я вам зараз не назву ніяких прізвищ.
Сітарський. Ще таке запитання. Пан Мєдєвдєв призначений лише 14 числа. Скажіть ви думаєте за 5 днів легко щось зробити і показати себе. Коли ж він встигне себе показати.
Чумак. Я не є партійною людиною. 
Сітарський. Ви кажете чому він не обраний а призначений. Можливо тому й призначений щоб він себе показав.
Чумак. Вважайте що це така маленька критика щоб підштовхнути до якихось кардинальних дій...БЮТ мені симпатичний, більш того він дійсно користується популярністю.
Сітарський. Ви тут по листу. Як на просту людину то тут ви закликаєте до конкретних дій з приводу голови обл.. ради. А чому не має заклику до дій того ж  НУНС.?
ЧУМАК. До речі одним з пунктів чому я не підкорився партійній дисципліні, то це тому, що не підняв свої мечі проти вас особисто. І якщо я зараз почну критикувати Самооборону то скажуть, що Чумак мстить. Я не хочу ніяких помст...
Іващенко. Я вже на кінець. Якщо б Батьківщина хотіла б змістити Заболотного то дійсно...що не має на його посаду нікого?
Сітарський. Немає кому. Немає кому. Ви знаєте я на сьогодні, я так привик, як народна мудрість, свисни ти бо ти дурніший. Я не хочу з цього приводу закликати до нас. Тому що ми нічого не можемо зробити. Потрібно починати те що ти можеш, а розпочати 20 справ і нічого не завершити, то я вважаю що потрібно зробити хоча б одну справу і завершити. Я тому й задав питання. За 5 дні людина нічого зробити не встигне. Тому й конференція наша не закрита. Права делегатів продовжуються і все ж таки питання про обрання голови воно буде стояти на другому засідання. Але вже тоді коли люди побачать що це за людина, на що вона здатна і що вона зробила за такий короткий термін.
Іващенко. Виходить, що ви дали йому ніби то випробувальний термін.
Сітарський. Так.

© 2012-2019 Газета журналістських розслідувань «Шанс» | Всі права захищені