Неділя, 17 Грудня 2023 р.
Домівка » Суспільство » НАС прес-реліз 11.01.12 р.

НАС прес-реліз 11.01.12 р.

ПРЕС РЕЛІЗ від 11 січня 2012 року, м.Вінниця

            11.01.2012 р. на засіданні Комітету самозахисту конституційних прав вінничан, ВОГО НАС Вінниччини було розглянуто питання щодо ситуації із спорудженням пам’ятника Т.Г.Шевченку, та прийнято рішення по даному питанню, зокрема щодо звернення з Відкритим листом до Порошенка П.О. та ЗМІ:

Голові Ради Національного банку України Порошенку П.О.
Засобам масової інформації

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановний Петре Олексійовичу!

В газеті «33» канал за 11.01.12 року опубліковано два матеріала про те, як вінницька влада за 20 років Незалежності не спромоглась спорудити пам’ятник великому Кобзарю у місті Вінниці: «Тарас Григорович ходив вінницькою землею, а ви його на задвірки?!» за підписом нащадка Т.Г.Шевченка Валерія Красицького та «У центрі Шевченка не можна, бо він мужицький пророк»…, за підписом «Автономний опір».
Факти викладені там та в інших матеріалах, а також аналіз ситуації, пов’язаний зі спорудженням, чи, точніше, неспорудженням пам’ятника Кобзарю у Вінниці, змушують звернутись до Вас як до людини дії. Звертатись до влади – безглуздо. Вона вже сказала Шевченку: «Ні!» Пам’ятник може бути побудований лише як результат надзусиль громадськості. Ви - знаний державний, політичний діяч, успішний підприємець, меценат, патріот Вінниччини й України. Нам стало відомо, що Ви балотуватиметесь до Верховної Ради України на одному з мажоритарних округів у м. Вінниці в цьому році. Тому просимо Вас не дати в черговий раз заговорити це надзвичайно важливе питання. Спорудіть пам’ятник Кобзарю. Лише Вам це до снаги. Адже саме Ви побудували в нашому місті найбільший в Європі кольоровомузичний фонтан. Але ж пам’ятник Шевченку – набагато важливіший! Бо Шевченко – хрещений батько української нації, один із небагатьох незаперечних символів, що об’єднує всіх українців і ставлення до нього вінницьких можновладців протягом 20 останніх років є найкращим індикатором того, яку владу ми маємо. 
Для початку створіть Фонд по спорудженню пам’ятника Т.Г. Шевченку у центрі Вінниці у відповідності до рішення Вінницької обласної ради, щоб справжні патріоти могли конкретно засвідчити своє ставлення до нашого Пророка. Ми впевнені: знаючи, що саме Ви взялися за спорудження пам’ятника, люди  почнуть перераховувати гроші у Фонд – хто скільки зможе.
Побудова пам’ятника Кобзареві – не політичне шоу, не піар хід. Це поклик Душі й веління Совісті. Але на наступних парламентських виборах кожному кондидату в депутати вінничани найперше зададуть питання: «А що ти конкретно зробив для побудови пам’ятника Т.Г.Шевченку?»
Сподіваємось на Ваше розуміння. Вважаємо, що самі Ви не виступили з такою ініціативою лише через велику завантаженість справами. 
За дорученням Комітету самозахисту конституційних прав вінничан та
Народної Армії Спасіння Вінниччини  Сергій Чумак, 11.01.2012 р., м.Вінниця


Переглянути документ у форматі PDF