Неділя, 10 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » З НОВИМ РОКОМ!...І ЗАСТАРІЛИМИ ПРОБЛЕМАМИ СИСТЕМИ…

З НОВИМ РОКОМ!...І ЗАСТАРІЛИМИ ПРОБЛЕМАМИ СИСТЕМИ…

Редакція газети журналістських розслідувань «ШАНС» підвела підсумки діяльності за 2020 рік та зупинилась на пріоритетних завданнях року 2021. І визначені вони виключно виходячи з тієї зацікавленості наших читачів і глядачів, яку ми визначаємо за рейтинговістю раніше розміщених публікацій, а також приватних повідомлень громадян і організацій.

Отже у нас на першому місці – забезпечення права на ефективні засоби правового захисту, як то визначено чинним Українським та Європейським законодавством. Саме неможливість захистити власне право у законний спосіб і визначене нашими читачами, як одна з найбільших проблем сьогодення. Основна мова йде про такі державні інституції, як суди, прокуратура, слідчі органи поліції. От на недоліках цих державних органів та їх посадовців ми і сконцентруємо Вашу і нашу увагу, так як чітко розуміємо, що це не просто поодинокі «збої» правоохоронної і правозахисної системи, а глобальна проблема сьогодення, яка всупереч цивілізаційному вибору більшості українців і вінничан у їх прагненні мати систему правозахисту за Європейськими стандартами – тягне нас в авторитарно-корупційне болото азійщини. Це недопустимо.

І  це має бути подолано Державою при безпосередній участі громадянського суспільства, громадян і ЗМІ. Тим більше, що на нашій стороні і Президент України Володимир Зеленський, і Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Вітаючи працівників прокуратури в грудні 2020 року Президент України, зокрема, висловив переконання, що серед більш ніж десяти тисяч працівників прокуратури багато чесних і порядних людей.

«Я хочу побажати всім вам, а особливо молоді, яка тільки починає свій складний професійний шлях: ніколи не забувайте, чому ви обрали цю професію. Які принципи завжди хотіли захищати та в які ідеали завжди вірили. Не давайте, будь ласка, нікому переконати вас, що система так працює й нічого неможливо з цією системою зробити. Не ставайте заручниками образу. Тим паче серед ваших колег є чимало гідних прикладів для наслідування», – наголосив Президент.

За його словами, процес реформування органів прокуратури буде найближчим часом успішно завершено.

«На оновлену прокуратуру наше суспільство покладає великі надії. Я як Президент щиро бажаю вам виправдати їх, ніколи не втрачати власну віру в закон і справедливість, діяти рішуче, швидко, зруйнувати всі стереотипи та досягти історичних успіхів у службі на благо нашої держави…» - повідомляє прес-служба Президента України (https://www.president.gov.ua/news/nikoli-ne-vtrachajte-viru-v-zakon-i-spravedlivist-prezident-65349)

Отже є розуміння про наявність системної проблеми на усіх щаблях суспільства. Тож до роботи. Ми вже маємо коаліцію по даній проблематиці за участю ГО, ЗМІ і окремих небайдужих громадян. Долучайтесь.

За рейтингом визначено і доцільність першочергових наших кроків. Дуже сформувався великий інтерес до роботи Бершадської місцевої прокуратури Вінницької області. Тож хто має ще що про це сказати – говоріть зараз, бо як говориться: «після бою кулаками не махають…» - чекаємо Ваших повідомлень і коментарів.

Матеріали щодо журналістських розслідувань діяльності правоохоронних та судових органів, за домовленістю між членами коаліції - будуть розміщуватись на наших сторінках в соціальних мережах Фейсбук, Ютуб, а також, враховуючи цілеспрямовану протидію від зацікавлених сторін з позазаконного табору, та з метою запобігання безпідставного блокування матеріалів журналістських розслідувань «тролями» з злочинних «ботоферм» - на сайтах за посиланням:

- Вінницька ОГО «Народна Армія Спасіння Вінниччини» - http://nas.vn.ua

- Газета журналістських розслідувань «ШАНС» - http://shans-ivashenko.vn.ua

© 2012-2019 Газета журналістських розслідувань «Шанс» | Всі права захищені