Неділя, 10 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » ХТО ВІДПОВІСТЬ ЗА РОШЕНІВСЬКИЙ БЕНЗОПІРЕН?

СУДДІ ВІННИЦЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ ПРОКОПЧУК А.В.

№ 52 від 07 жовтня 2013 року

 

СУДДІ ВІННИЦЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ  ПРОКОПЧУК А.В.

Позивач: Вінницька обласна  організація політичної партії

Українська Національна Асамблея

адреса для листів: 21050, м.Вінниця-50, а/с 8180.

Представник позивача за довіреністю:

Керівник Центра безоплатної правової допомоги та

інформації Вінницької обласної організації політичної

партії Українська Національна Асамблея

Іващенко Володимир Миколайович, т.0682103500,

адреса для листів: 21050, м.Вінниця-50, а/с 8180

 

Відповідач: Вінницький міський голова Гройсман Володимир Борисович,

21000, м.Вінниця, вул..Соборна, 59, т.595000, e-mail: [email protected]

Треті  особи  без  самостійних вимог на стороні відповідача:

1.Корпорація «РОШЕН», Український національний офіс,

03039, Україна, м. Київ, просп. Науки, 1,

тел. (044) 531-46-64, 531-46-69 [email protected]

2.ВАТ Вінницька кондитерська фабрика «РОШЕН»,

21000, м. Вінниця, вул. Глєба Успенського, 8,

тел.:(0432) 55-06-02.

 

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ

(нова редакція)

 

Справа № 127/21958/13-а, провадження № 2-а/127/765/13

 

09 серпня 2013 р. Вінницька обласна організація політичної партії Українська Національна Асамблея за № 35 звернулась з заявою до Вінницького міського голови Гройсмана Володимира Борисовича (додаток 1).

 

В заяві поставлена вимога прийняти міри по захистові життя і здоров'я вінничан, захистові їх трудових прав, захистові права на безпечне екологічне середовище, а саме:

враховуючи той факт, що 29 липня 2013 року «Росспоживнагляд» розповсюдив офіційне повідомлення  про наявність бензопірену, що має канцерогенні властивості та властивості  біоакумуцяції, в кондитерських виробах ЗАТ «Київська кондитерска фабрика «Рошен», ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика», ЗАТ «Маріупільська кондитерська фабрика «Рошен», ЗАТ «Кременчуцька кондитерська фабрика «Рошен» Кондитерської корпорації «Roshen» (Україна) та забороні ввезення їх продукції на територію Російської Федерації та головний санітарний лікар Геннадій Онищенко заявив, що корпорацією «Roshen» «порушено вимоги до якості та безпеки» кондитерських виробів і що ці порушення є не поодинокими випадками, а мають системний характер і враховуючи той факт, що вищеназвана продукція, яка небезпечна для життя і здоров'я людини, можливо і зараз випускається  у Вінниці - ми вимагаємо в межах Вашої компетенції зробити все щоб:

 

1) Негайно припинити випуск небезпечної продукції Кондитерської корпорації «Roshen» на обох вінницьких фабриках;

2) До остаточного з'ясування питання про небезпеку для людини продукції «Вінницької кондитерської фабрики» заборонити її продаж в торгівельних мережах Вінниччини;

3) Провести комплексну перевірку продукції Кондитерської корпорації «Roshen» у Вінниці на предмет наявності в ній бензопірену та інших шкідливих для здоров'я людини речовин.

4) Перевірити викиди в атмосферу та стічні води «Вінницької кондитерської фабрики» в річку Південний Буг на предмет наявності в них небезпечних для людини й довкілля речовин.

5) Поінформувати громадськість про Ваші дії, щодо продукції Кондитерської корпорації «Roshen» у Вінниці.

6) Не дозволити керівництву «Вінницької кондитерської фабрики» змушувати працівників фабрики іти в безоплатні відпустки. Бо якщо Російська Федерація сфальсифікувала результати експертизи продукції Кондитерської корпорації «Roshen» у Вінниці, вона в судовому порядку компенсує збитки, які нині несе ця корпорація. Але якщо результати російської експертизи правдиві, збитки вінничанам мусить сплатити Петро Порошенко. В будь-якому випадку Ви, як Вінницький міський голова не повинні дозволити керівництву «Вінницької кондитерської фабрики» перекласти тягар своїх проблем на працівників фабрики.

 

03 вересня 2013 р. ми отримали відповідь на нашу заяву від 09.08.2013 р. за № 35, а саме лист № 01-00-011-5082 від 30.08.2013 р. та підписом заступника міського голови Слишинського В.І. (додаток 2) який є доказом протиправної бездіяльності відповідача щодо заяви Вінницької обласної організації політичної партії Українська Національна Асамблея від 09.08.2013 р. за № 35, так як відповідач всупереч вимогам Конституції та чинного законодавства України, не розглянув належним чином та в повній мірі поставлені в заяві вимоги, не прийняв належних заходів для захисту життя і здоров'я, прав і свобод жителів м.Вінниці, а посилаючись на те, що Господарським кодексом України заборонене незаконне втручання органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у господарські відносини, та що в Вінницької міської ради відсутні будь-які належним чином підтверджені документальні дані з висновками компетентних установ про не відповідність продукції виробленої Кондитерською Корпорацією «Roshen»  вимогам нормативних документів чи стандартам, які ставляться до даного виду продукції – відповідач рекомендував нам, у разі наявності доказів про неналежну якість продукції – звернутись до Державної інспекції України з питань захисту споживачів чи до суду – тобто Вінницький міський голова Гройсман Володимир Борисович, чітко усвідомлюючи загрозу і можливі негативні наслідки  для життя і здоров'я Вінничан – в супереч положенням Конституції та чинного законодавства України  проявив злочинну бездіяльність по запобіганню можливим шкідливим наслідкам діяльності ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика» Кондитерської Корпорації «Roshen» для людей та довкілля, а отже залишив всіх жителів територіальної громади м.Вінниці в страху і розпачі перед можливими наслідками лиха пов’язаного з системним порушенням вимог до якості та безпеки кондитерських виробів ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика» Кондитерської Корпорації «Roshen».

Станом на 10.09.2013 р. 400 працівників ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика» знаходяться в вимушених відпустках за власний рахунок, а відповідач не вжив заходів для не допущення порушення прав робітників фабрики.

Станом на 10.09.2013 р. відповідачем не проведена комплексна перевірка продукції ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика» Кондитерської корпорації «Roshen» у Вінниці на предмет наявності в ній бензопірену та інших шкідливих для здоров'я людини речовин, а отже і не прийняв мір для недопущення в торгову мережу м.Вінниці шкідливої для життя і здоров'я вінничан продукції.

Станом на 10.09.2013 р. відповідачем не перевірені викиди в атмосферу та стічні води «Вінницької кондитерської фабрики» в річку Південний Буг на предмет наявності в них небезпечних для людини й довкілля речовин. А отже і не прийняв мір для забезпечення дотримання екологічної безпеки.

 

А отже, виходячи з того, що Вінницький міський голова Гройсман Володимир Борисович сам, як найвища посадова особа Вінницької міської територіальної громади, фактично відмовився добровільно вживати заходи щодо забезпечення безумовного дотримання  прав і свобод вінничан з боку ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика» Кондитерської Корпорації «Roshen» - вважаємо, що з ціллю забезпечення безумовного дотримання  прав і свобод вінничан з боку ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика» Кондитерської Корпорації «Roshen» такий обов’язок на Вінницького міського голову Гройсмана Володимира Борисовича може покласти виключно суд, зобов’язавши його, в рамках чинної Конституції та законодавства України,  виконати вимоги щодо заяви Вінницької обласної організації політичної партії Українська Національна Асамблея від 09.08.2013 р. за № 35.

 

Підтвердженням протиправної бездіяльності відповідача є повідомлення ЗМІ про те, що після заяв Росспоживнагляду перевірку продукції корпорації «Roshen» на вміст бензопірену провели Киргизія, Казахстан, Таджикистан, Молдова і Білорусія – і не знайшли в ній небезпечних речовин – однак за повідомленням головного санітарного лікаря РФ Геннадія Онищенка: корпорація «Roshen» зволікає з наданням документації необхідної для повернення продукції корпорації «Roshen» на ринок РФ, а лише продукує беззмістовні пафосні заяви щодо перемоги над Росією, не вирішено питання щодо акредитації 5 українських лабораторій, які будуть відповідати за постачання до РФ якісної продукції, не допущено перевірки технології українських фабрик корпорації «Roshen», в тому числі ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика» - а отже бездіяльність відповідача не відповідає законодавству та завдає непоправної шкоди жителям Вінницької міської територіальної громади, так як вони змушені жити в постійному страху стати жертвою власного споживання, та споживання своїми дітьми небезпечної для життя і здоров'я продукції корпорації «Roshen», в тому числі ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика». Також протиправна бездіяльність відповідача створює закриту зону в питаннях перевірки можливих шкідливих викидів в атмосферу м.Вінниці та стічні води фабрики в р.Південний Буг через зволікання з проведенням відповідних експертиз, не інформування громадськості щодо дійсного стану справ на підставі доречних в даному випадку незаперечних доказів, а саме незалежних експертиз.

 

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим – також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

               Відповідно до ст. 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Вінницький міський голова Гройсман В.Б. є головною посадовою особою територіальної  громади. Він здійснює загальне керівництво виконавчими органами влади та персонально відповідає за свою діяльність і бездіяльність – однак всупереч положенням ст. 18 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою встановлено підконтрольність підприємств  перед органами місцевого самоврядування у межах   повноважень,   наданих  органам  місцевого  самоврядування законом, в тому числі щодо надання відповідної інформації,  а також ініціювання перевірок і організації проведення перевірок на підприємствах. В тому числі з   питань   здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади – відповідач надав Вінницькій ОО ПП Українська Національна Асамблея відписку, так як зазначив, що не володіє відповідною інформацією, та не має законних повноважень ініціювати чи провести відповідні перевірки – що незаконно, та свідчить про порушення ним ст.4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме основних принципів місцевого самоврядування:  народовладдя; законності; гласності; поєднання місцевих і державних інтересів; правової, організаційної   та      матеріально-фінансової самостійності  в  межах  повноважень,  визначених  цим  та  іншими законами; підзвітності та   відповідальності   перед    територіальними громадами їх органів та посадових осіб – що вказує також на порушення ним положень ст.ст.1, 4, 7, 8, 9 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та вказує на порушення Вінницьким міським головою Гройсманом Володимиром Борисовичем Присяги, яку він склав вступаючи на посаду Вінницького міського голови, так як його бездіяльність, в даному випадку, не відповідає інтересам громади, не є охороною прав і законних інтересів громадян, не є сумлінним виконанням покладених на нього обов’язків, так як ним не дотримано положень Конституції та чинного законодавства України.
     

Керуючись Конституцією України, ст.ст.4, 12, 18, 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст.1, 4, 7, 8, 9, 11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»  -  ПРОСИМО:

 

1.Визнати бездіяльність Вінницького міського голови Гройсмана Володимира Борисовича щодо перевірки і виконання вимог заяви Вінницької обласної організації політичної партії Українська Національна Асамблея від 09.08.2013 р. за № 35, та ненадання відповіді на всі поставлені вимоги – протиправною.

2.Зобов'язати Вінницького міського голову Гройсмана Володимира Борисовича провести перевірку заяви Вінницької обласної організації політичної партії Українська Національна Асамблея від 09.08.2013 р. за № 35 по всіх питаннях заяви та дати відповідь на кожне з них.

3. Зобов'язати Вінницького міського голову Гройсмана Володимира Борисовича вжити заходів щодо:

3.1.Захисту та відновлення трудових прав працівників ВАТ «Вінницька кондитерска фабрика».

3.2.Проведення комплексної перевірки продукції ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика» Кондитерської корпорації «Roshen» у Вінниці на предмет наявності в ній бензопірену та інших шкідливих для здоров'я людини речовин та недопущення в торгову мережу м.Вінниці шкідливої для життя і здоров'я вінничан продукції.

3.3.Перевірити викиди в атмосферу та стічні води ВАТ «Вінницька кондитерська фабрика» Кондитерської корпорації «Roshen» в річку Південний Буг на предмет наявності в них небезпечних для людини й довкілля речовин та прийняти інші необхідні міри для забезпечення екологічної безпеки.

 ДОДАТКИ:

1.Копія заяви Вінницької обласної організації політичної партії Українська Національна Асамблея від 09.08.2013 р. за № 35

2.Копія листа виконкому Вінницької міської ради № 01-00-011-5082 від 30.08.2013 р.

3.Копія звернення УНА-УНСО до Президента РФ Путіна В.В. від 08.08.2013 р. № 33.

4.Копія листа Управління Президента РФ по роботі зі зверненнями громадян від 05.09.2013 р. за № А26-09-77104871.

5.Копія повідомлення РБК-Україна від 31.07.2013 р.

6.Копія повідомлення Інтерфакс-Україна від 31.07.2013 р.

7.Копія повідомлення Gazeta.ua від 06.08.2013 р.

8.Копія газети «33 канал» від 28.08.2013 р.

9.Копія повідомлення РБК-Україна від 20.09.2013 р.

10.Копія повідомлення ECONOMICS від 20.09.2013 р.

11.Копія повідомлення Інтерфакс від 20.09.2013 р.

12.Копія газети «Вінницька газета» від 24.09.2013 р.

13.Корія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб № 360138.

14.Копія довіреності № 30 від 29.07.2013 р.

15.Копія адміністративного позову сторонам 3 комплекти з додатками.

07 жовтня 2013 р.

 

Голова Вінницької ОО ПП Українська Національна Асамблея      Дуляк А.І.

                                           

Керівник Центра безоплатної правової допомоги та інформації

Вінницької ОО ПП Українська Національна Асамблея                 Іващенко В.М.

                                

© 2012-2019 Газета журналістських розслідувань «Шанс» | Всі права захищені