Вівторок, 12 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » ШАНС №3 (51) від 18 лютого 2008р.

ШАНС №3 (51) від 18 лютого 2008р.

ШАНС № 3 (51) від 18 лютого 2008р.

ХТО ВІН, НОВИЙ РЕКТОР: БУДІВНИЧИЙ ЧИ КАРАТЕЛЬ?

Наша газета проводила журналістське розслідування, пов’язане з порушеннями закону директором Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Людмилою Юрчук. Влада і громадськість отримали достовірну інформацію про те, що насправді відбувається в цьому освітянському закладі. І наслідком стали вибори ректора інституту 22 лютого 2008 року.Оцим «документом» Людмила Юрчук шантажувала членів Вільної профспілки.
Голова ж Вінницької обласної ради Григорій Заболотний пояснив ситуацію, пов’язану з фінансовими зловживаннями Юрчук на суму в 426 тис. грн., шантажем, переслідуваннями працівників інституту з її боку, майже грайливо: «Ви знаєте, скільки там колотилося, що там робилося…» Сказано це було вголос на сесії обласної ради.
Що ж пропонує Григорій Михайлович?
«Якщо не знаєш, як поступити, – поступити по закону, і тоді буде правильно». (Як «поступає» по закону сам Заболотний, див. «Шанс» №2 від 28.01.08 р.).
Чого чекає влада від нового керівника, пояснив депутат обласної ради Анатолій Ворона: «…то прийде абсолютно нова людина, яка просто зможе навести там порядок!»
Напередодні виборів ми намагались з’ясувати, хто претендує на керівництво інститутом. Ось що у нас вийшло.                

РОЗСТАНОВКА СИЛ В ІНСТИТУТІ

Кілька груп впливу виставили свого кандидата на посаду ректора інституту.
Група Віктора Антем’юка. Кандидат – Валерій Корнієнко. Мета: забезпечення бізнесових інтересів групи в інституті, участь у можливій приватизації інститутської землі та нерухомості. Про це прямо сказала на зборах колективу директор Людмила Юрчук, вказавши на представника цієї групи Яремчука. Інтереси групи представляє заступник директора інституту Олександр Корпан. Він має забезпечити 23-24 голоси за кандидата переважно з числа технічних працівників інституту. Реально група може розраховувати на 11-14 голосів. На рівні влади групу підтримує голова обласної ради Григорій Заболотний. Методи ведення кампанії: підкилимні переговори, кулуарні домовленості, дискредитація опонентів. У разі обрання: реорганізація інституту, звільнення усіх членів Вільної профспілки та прихильників БЮТу, призначення проректорами «варягів», які є родичами керівництва партії Регіонів.
Група Сергія Татусяка, яка представляє в регіоні Людмилу Супрун. Кандидат – Петро Ніколюк. Мета: забезпечення бізнес-інтересів групи в інституті, участь у можливій приватизації інститутської землі та нерухомості. Партійна орієнтація: Народно-демократична партія. Агенти впливу: директор інституту Людмила Юрчук, її заступник Галина Іваниця, зав.відділом Валентина Ковальчук, голова профкому Олена Лесіна, члени профкому Олег Білик, Ніна Соломон, Лариса Русан. Вони мають забезпечити 29 голосів тих, які залежні від Юрчук: працівників кафедри Юрчук, техпрацівників, методистів. А реально ця група може розраховувати на 15-17 голосів. Групу патронує неформальний лідер регіону Юрій Іванов. На рівні публічної влади групу підтримує заступник голови обласної ради, кум Юрчук – Степан Нешик.  Методи ведення кампанії: залякування колективу, шантаж членів Вільної профспілки, тиск високопосадовців із Києва, дискредитація опонентів. У разі обрання: реорганізація інституту, звільнення всіх членів Вільної профспілки та прихильників БЮТу, призначення проректорами людей Ніколюка, які працюють в торгово-економічному інституті.
«Партія влади». Кандидат – Степан Дровозюк. Мета: повний контроль над інститутом, безперешкодна, у разі можливості, приватизація інститутської землі та приміщень. Агенти впливу – начальник відділу кадрів управління освіти і науки Володимир Кузьменко та зав. кабінету курсової перепідготовки Галина Кузьменко. Їхнім завданням є забезпечити голоси методистів та інших, кого вдасться залучити на свій бік. Реально група може розраховувати на 17-20 голосів. Безпосередньо виборами займається начальник обласного управління освіти і науки Ігор Івасюк. Куратори - перший заступник голови облдержадміністрації Валерій Коровій та заст. голови обласної ради Віктор Вікалюк. Методи ведення кампанії: адмінтиск з боку працівників управління освіти та науки, обіцянки, дискредитація опонентів. У разі обрання: реорганізація інституту, звільнення усіх членів Вільної профспілки та прихильників БЮТу, призначення першим проректором Галини Кузьменко, яка повинна «очистити» вакансії для «потрібних людей».
Прогресивна частина ділової Вінниччини, актив БЮТ і Конфедерація Вільних профспілок.
Враховуючи шалену протидію влади, за домовленістю з обласним керівництвом, свого кандидата не висувала. Мета: забезпечити нормальну роботу інституту, не допустити його реорганізації з тотальним звільненням працівників, не допустити незаконної приватизації будівель та землі інституту, забезпечити права працівників та колегіальність прийняття рішень. Вільна профспілка в інституті може забезпечити 19 голосів її членів та прихильників. На рівні влади групу підтримує міністр охорони навколишнього середовища, лідер БЮТ на Вінниччині Георгій Філіпчук, народний депутат України Михайло Волинець. Методи ведення кампанії: відкрита роз’яснювальна робота. Логічно було б, щоб майбутній перший проректор представляв саме цю групу впливу.
Варто зазначити, що лише бютівці з Вільної профспілки відверто боролися з порушеннями закону в інституті і фактично зіграли вирішальну роль у тому, що влада погодилась на зміну директора. Решта колективу або активно підтримувала керівництво інституту, або своїм невтручанням засвідчувала йому свою лояльність. Тому основний удар був спрямований на Вільну профспілку.
Партійні уподобання працівників інституту: БЮТ – 80 %, НДП – 3 %, партія Регіонів – 2 %, «Партія влади» - 15 %.
Як неважко помітити, на виборах переможе той кандидат, якого підтримає БЮТ та тісно пов’язана з цим блоком Вільна профспілка.
З усіх кандидатів на посаду ректора відповісти на питання погодився лише Степан Дровозюк.

 

ІНТЕРВ'Ю З КАНДИДАТОМ
НА ПОСАДУ РЕКТОРА ВОІПОПП
ДРОВОЗЮКОМ СТЕПАНОМ ІВАНОВИЧЕМ
(УРИВКИ)

Журналіст: ? Ви - кандидат на посаду ректора інституту післядипломної освіти. Які зміни чекатимуть на інститут в разі Вашого обрання?
Дровозюк: ? Наше найголовніше завдання - задовольнити потреби та інтереси вчительства Вінниччини. Тому спочатку, звичайно, ми вивчимо думку вчителів, і на підставі чинного законодавства, яке нині діє в Україні, будемо намагатися виконувати функціональні обов'язки від директора і до кожного викладача, завідувача кафедри. Йдеться, насамперед, про те, що інститут має бути методичним центром в системі освіти області. Я переконаний, що він таким був і є. Але цю його спрямованість необхідно поглиблювати з врахуванням завдань безперервної освіти, завдань закону «Про вищу освіту» тощо.
? Кажуть, що справжньою причиною того, що саме зараз відбуваються вибори ректора інституту післядипломної освіти, є домовленість між вінницькою владою та частиною ділових кіл Вінниччини про звільнення з посади директора інституту Людмили Юрчук та притягнення її до кримінальної відповідальності за фінансові зловживання та інші протиправні дії й недупостимість, принаймні сьогодні, відчужувати приміщення та землі інституту. Чому, на Вашу думку, влада  ці домовленості порушила? Чи не пов`язуєте Ви появу в інформаційному просторі запису розмови голови обласної ради Григорія Заболотного та начальника КРУ у Вінницькій області Валентини Душечкіної саме з порушенням цих домовленостей?
? Мені про це нічого невідомо. Я, хоч це й недолік, але мало читаю газети. Не маю часу, настільки заклопотаний роботою. Часом робочий день триває до 12 годин. То десь якась інформація проходить і повз мою увагу. Але це мені не- відомо, - ці всі факти, які ви зараз оголошуєте.
? Прокоментуйте, будь ласка, чутки про те, що влада в особі голови облдержадміністрації Олександра Домбровського визначила Вас на посаду ректора тому, що вважає, що нібито Вас найлегше примусити виконувати її незаконні вказівки?
? Я ще раз хочу підкреслити, що я намагаюся працювати на засадах законодавства: і нині, і в минулому, і в майбутньому. Але про це говорити ще, напевно, рано, тому що претенденти тільки зареєстровані. Ще мають відбутися відповідні процедури. Обрання згідно з законом «Про вищу освіту». Тому з цього приводу також можу дати однозначну відповідь, що зі мною ні жодних розмов, ні жодних навіть натяків чи щось подібне не було.
? Прокоментуйте, будь ласка, чутки про те, що Ви, в разі обрання ректором, пообіцяли владі провести реорганізацію інституту, з метою звільнення усіх членів Вільної профспілки та всіх працівників пенсійного віку.
? Мені трохи дивно чути таке запитання. Я це заперечую. По-перше, це заперечує моя попередня діяльність. І зустрічне запитання якщо поставить, бо робити висновки потрібно на підставі фактів і дії, і певної лінії поведінки. Якраз ви достатньо обізнані про те, де я працював. І достатньо з цих питань звернутися до обласної адміністрації, я працював там на двох посадах, жодного працівника не тільки не звільнив, а навпаки,  намагався створити умови, і своє завдання бачив у тому, щоб створити мікроклімат, який би сприяв максимальній самореалізації кожного. І такою є моя мета і нині. А якщо говорити конкретно, то гадаю, що будь-яке звільнення, якщо воно трапляється, вчиняється на підставі конкретних статей, пунктів Кодексу законів про працю України. Тому, гадаю, передчасно це питання ставити до того. Я ще не знаю жодних фактів, які б давали мені підставу. Це якщо допустити, що я вже там і маю цю посаду, які б давали мені підстави ставити питання про   звільнення   працівників.   Таких намірів, навіть думок, тим більше підстав поки що не- має.
? Чи правда, що Ви пообіцяли владі залишити на роботі в інституті Людмилу Юрчук, навіть незважаючи на здійснені нею протиправні дії?
? Ще раз підкреслюю, що як і попереднє питання, так і це конкретне    питання  ні   з    ким   із    представників    влади    не обговорювалося. Я хочу підкреслити, що я свідомо, якби хтось навіть і намагався б ці питання обговорювати, в мене є достатньо вже досвіду, що жодні питання такого плану не обговорювати передчасно. Адже, сьогодні, я уточнюю, 6 лютого, відбувається тільки підготовка до загальних зборів колективу. І тому може статися ще що завгодно. Тобто, дуже ще передчасно, я так гадаю, ці питання ставити. А тим більше жодних розмов на цю тему ще не було.
? Чи правда, що Ви пообіцяли віддати дітям прокурора Василюка незаконно захоплені ними інститутські приміщення?
? Та нікому я нічого не обіцяв! Навіть розмови, і абсолютно я не знаю, хто такий Василюк. Я не чув такого прізвища. Вперше чую, і жодних розмов на цю тему не було.
? Чи будете Ви, в разі обрання ректором, звертатися до суду й прокуратури з вимогою негайного звільнення приміщень інституту, захоплених дітьми Василюка?
? Я не можу, не буду, і не маю жодних підстав коментувати. Якщо таке є, це не входить в мою компетенцію.
? Прокоментуйте, будь ласка, факт того, що голова обласної ради Заболотний не хоче зустрічатися з колективом інституту. Може, він цього не робить тому, що працівники ставитимуть йому питання, на які він не має відповіді, зокрема про його персональну відповідальність за беззаконня, які чинилися в інституті?
? Про такі дії мені теж нічого невідомо. Мені про це невідомо. Тому й коментувати я не можу.
От така позиція.
Про результати виборів ректора інституту ми повідомимо читачів в наступному номері газети.