Вівторок, 03 Серпня 2021 р.
Домівка » Головна » ШАНС №2 (50) від 28 січня 2008 р.

ШАНС №2 (50) від 28 січня 2008 р.

ШАНС №2 (50) від 28 січня 2008 р.
Григорій Заболотний – Валентина Душечкіна: погрози чи дружня бесіда?
У своєму зверненні до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко відомий вінницький політик Сергій Чумак звинуватив голову Вінницької обласної Ради Григорія Заболотного у незаконному тиску на начальника КРУ у Вінницькій області Валентину Душечкіну.
Витяг зі звернення Сергія Чумака

«Взагалі Юрчук – конкретний приклад цинічного ставлення до закону. Вінницьке КРУ встановило, що вона - директор інституту післядипломної освіти - здійснила фінансових порушень на суму в 426 тис. грн. Але оскільки її, з тих чи інших причин, «кришує» вінницька влада, - прокуратура не може порушити проти порушниці-директора кримінальної справи. Більше того, Юрчук на недавній колегії обласного управління освіти заявила, що порушувала закон за усною домовленістю з місцевим казначейством. Захисник  Юрчук Заболотний чинить відкритий тиск на начальника КРУ у Вінницькій області Валентину Душечкіну, щоб та дала спокій його підзахисній. Остання, щоб справу не прикрили, змушена була оприлюднити в ЗМІ результати перевірки Юрчук. Після цього Заболотний заговорив з нею конкретно: « Валя… Ти не мала права ніяких інтерв'ю давати в газеті…», «є багато питань, які абсолютно незаконні ти їй виставила… », «Але є там питання, які ти спішиш. Не встигла щось перевітити – бігом в газету «33 канал». Чого?», «стаття ще не встигла прийти – ти вже вручила Домбровському бумагу… ну то ти ці речі повинна погоджувати чи ні? Є речі, які і прокурор погоджує».  Я готовий представити правоохоронним органам докази злочинної діяльності Заболотного».
Інтерв’ю з Сергієм Чумаком
Журналіст. Пане Сергію! Чи є у Вас докази тиску голови обласної Ради на начальника КРУ?
Чумак.Я маю аудіозапис іхньої розмови. Ось його роздруківка.
Фрагменти розмови Голови Вінницької обласної ради Григорія Заболотного та начальника ГоловКРУ Вінницької області Валентини Душечкіної.
Заболотний до Душечкіної:
(Менторським тоном): Я тобі хочу сказати, нам з тобою нема про що говорити. Ти не мала права ніяких інтерв’ю давати в газеті до того часу доки не вивчать ці всі питання,  бо багато питань твоїх коли дали... Валя ж, зараз вона ж не сидить, вона ж тебе на суд, тебе хоче подавати..... є багато питань, які абсолютно не законні ти їй виставила... і сьогодні вже активізується директорат, докторат або професорат. Об”являєм конкурс. Але там є питання які ти (з яскравим наголосом): спішиш. Не встигла щось перевірити - бігом в газету 33 канал. Чого?  Я говорив... (з яскравим наголосом): бісиста. Ну поговоримо. Зайдеш в кінці... Бо вона знає... Вона вже підписала... і подала на суд.
Там є суперечки. ...тобі треба ще перед тим як ще голова не сказав ні слова бігти в редакцію? Бо він там...каже...то на суд десь когось подала... стаття ще не встигла прийти, ти вже вручила  Домбровському бумагу...
(запитально-стверджувально): ну то ти ці речі повинна погоджувати чи ні? Є речі які і прокурор погоджує.
(вищим тоном, майже запально): Валя, я не проти. Мені взагалі фіолетово. Але ж. Та я. Шо я? Я на це плєвать хотів. Валя.
--------------------
Заболотний до невідомого:
(з роздратуванням): Та нашо ти...Зараз. Ти зараз мені хочеш... Шо, шо? Як не пройшло? Всьо пройшло. Шо не пройшло? Як не пройшло?...А ну дай шо в них не пройшло. А ну дай мені... Шо, шо? Слухай...Ну йди... (з натиском): Ти тут мені зараз підняв такий крик. Ти не світись, бо після тебе прийде ще 20. Бо скажуть, коли йому, то ще й нам. І Рая приїхала з цілою делегацією... Не світись. Я сказав що зроблю....коли?
(до залу по діловому): Так, закінчилась перерва. Прошу займати свої місця. Звоніть. Запрошуйте людей... 
Заболотний до Душечкіної:(лагідно): Ти мені дзвонила? Валя, на тобі ось телефон мій мобільний. В любий час позвонив, набрав та й прийшов.... Я  можу і не знати шо ти звонила... 
Журналіст. Невже все це відбувається в Вінниці?
Чумак.   Скандали, пов’язані з протиправними, злочинними діями влади потрясають всю Україну. Причиною є бажання можновладців за безцінь приватизувати державну власність.
Журналіст. Хто, на Вашу думку, може переконати владу діяти у відповідності з законом?
Чумак.   Тільки активні громадяни. Так ділова Вінниччина домагається від керівництва області створення якнайсприятливіших умов для розвитку малого й середнього бізнесу. Ми хочемо очистити усі гілки вінницької влади від порушників закону. Конкретний приклад – оприлюднення доказів незаконної діяльності голови вінницької обласної Ради Григорія Заболотного. Ми знайшли серйозні аргументи, які переконали  вінницьке керівництво відмовитись, принаймні на певний час, від спроб приватизувати споруди й землю Вінницького інституту післядипломної освіти. Зараз «пояснюємо» правоохоронцям, що їм слід виконувати власні посадові обов’язки, тобто нарешті притягнути до відповідальності директора цього інституту Людмилу Юрчук за фінансові зловживання та інші правопорушення. Крім того, ми працюємо в напрямку припинення незаконної приватизації земель села Агрономічне родичами посткомуністичної номенклатури і т.д.

Представивши точку зору Сергія Чумака, ми сподіваємось, що своє бачення стосунків Григорія Заболотного та Валентини Душечкіної прокоментують вони самі. А також правоохоронні органи.

        Ірина Авдєєва

За інформацією журналу„Корреспондент” Київрада своїм рішенням від 1 жовтня 2007 р. за один день роздала відомим політикам та самим собі столичної землі на 10 млрд. доларів. Нахабство з яким це робиться вже призводить до непарламентських з’ясувань стосунків між відомими політиками.
Ціна питання землі в с.Агрономічному не може порівнятися з київською. Глуха провінція. Але ті 13 мільйонів доларів про які йдеться – це не лише питання грошей. Це питання людської справедливості і честі. Прояснити ситуацію з розподілом агрономічної землі та списками, за якими вона ділиться, ми намагались 27 січня на сході жителів села. Схід не відбувся. Стихія позбавила місцевий клуб електроенергії. Питання залишились. Тож думаємо, що світло на темні плями, пов’язані з „дерибаном” вінницької землі, зможуть пролити обставини мотивації формування та погодження списку претендентів-садівників на агрономічну землю (див.ст.4). На глибоке переконання прокуратури, в даному випадку лише райдержадміністрація Вінницького району має законне право вчиняти певні дії по розподілу ділянок. І ніяк не обласна влада.
Нещодавно редакція отримала ксерокопію надзвичайно цікавого документа за підписом керівництва Вінницького інституту кормів, який інтенсивно «гуляє» по Вінниці. Суть його полягає в тому, що нібито інститут кормів незаконно розподіляє землю с. Агрономічне  між родичами вінницьких можновладців. Наприклад, земельну ділянку отримав працівник апарату обласної Ради, людина, близька до голови Ради, Валерій Регеша. Ми хотіли, щоб ситуацію зі списками прокоментував голова Вінницької обласної Ради Григорій Заболотний, але зробити це виявилося неможливим.

Журналістське розслідування з цього приводу читайте в наступн


Переглянути документ у форматі PDF