Вівторок, 12 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » ШАНС №15 (45)

ШАНС №15 (45)

ШАНС №15 (45) biд 28 листопада 2007р.

Стабільність по-вінницьки
Нещодавно до редакції газети "Шанс" звернулися мешканці вулиці Свердлова.

  1. Ми принесли Вам радісну звістку, -почали вони емоційну розповідь, - а чи знаєте Ви, що у Вінниці бере початок нова водна артерія?
  2. Де? Коли? - Не могли ми нічого зрозуміти.
  3. Ця річка ще навіть не позначена на карті України. Чому б Вам не побувати біля її витоків і не розповісти про все вінничанам? Це ж справжнісінький ексклюзив!

Ми довго не могли отямитись від здивування. Але поступово збуджен­ня минуло і з'ясувалися дуже цікаві речі. Виявляється, по вул. Свердлова, 51 вже більше двох років безперервно тече колонка - невелике джерельце, що намагається дати початок могутній в майбутньому річці, яку місцеві дотепни­ки вже охрестили "Партією вінничан". А батьками-засновниками цього рукотвор­ного дива усі чомусь вважають обласну й міську владу, "Водоканал" та ЖЕК № 3.
Наступного ранку ми прибули на місце. З першого ж погляду стало зрозумілим -люди сказали правду.
Отже вода чи, по-іншому, кошти вінницького бюджету вперто і послідовно пробивають собі шлях до Бугу, щоб, змішавшись з його каламутним плином, досягти нафтових хвиль Чорного моря, а потім вирватись на безкраї простори світового океану... Аж дух забивало від небачених перспектив. Це ж що виходить? Ні Президент України, ні Верховна Рада, ні Кабмін не спромоглись ще зняти пере­пони для руху українських капіталів. А от кошти вінницьких платників податків вже можуть безперешкодно завойовува­ти планету Земля!.. І немає для них ні кордонів, ні митниць, - нічого!
Проте, крім, так би мовити, парадно­го є у цієї справи ще й досить прозаїчний бік. Ось точка зору на ситуацію з колон­кою мешканців будинку №51 по вул. Свердлова.
Боднар Яна Борисівна:
- ЖЕК взагалі не реагує на наші про­хання. Водоканал приїздить і повністю перекриває водопостачання і до колон­ки, і до будинку. Тільки поїдуть майстри - сусіди самовільно включають колон­ку, відключають будинок, тому що    не розуміють, де відкрити кран на будинок, а де на колонку. Продовжується це, на­певне, кілька років. Взимку 2005 року мене після тяжкої операції й реанімації виписали додому. Надворі стояв двадця­тиградусний мороз. І саме тоді водоканал на півтора тижні самовільно відключив нам воду. І я після операції змушена була йти і звертатися до заступника началь­ника "Водоканалу". Він мене не захотів прийняти, але я таки зайшла. В нього була нарада. Я запитала, що мені, хворій людині, робити без води? Мені поясни­ли, що треба міняти труби і це завдання ЖЕКу. Ми звернулися в ЖЕК, написали прохання, а нас знову послали на "Водо­канал", бо ЖЕК до цього нібито нічого не має. І так нас досі футболять то туди, то сюди.

  1. Як на все це неподобство реагує міська влада?
  2. В нас будинок аварійний, йому 102 роки. Ми написали лист в міську раду про те, що в нас протікає дах, осідає бу­динок, скрізь тріщини. Представники міської ради прийшли з начальником ЖЕКу. Жодного мешканця не запросили. Тихенько обійшли все, подивились, де в підвалі протікають труби. Але піднятися наверх і подивитись на дах не захотіли. Потім дали нам відповідь, що в 2007 році зроблять капітальний ремонт будинку. Вже закінчується 2007 рік. Але ні міська влада, ані ЖЕК нічого робити не зби­раються. Ґанок зроблений і пофарбова­ний за мої гроші. Дошки міняють за мої гроші, бо сусіди ходили по табуретках - інакше неможливо було зайти до бу­динку. Переступали на табуретках, бо не було сходів. А хто це має робити? Хіба це не обов'язок влади, того ж ЖЕКу?

Шведько Майя Василівна:
-   Живемо тут 40 років. За весь час ЖЕК взагалі нічого не зробив. Жодного разу не поміняв вікон, хоча ми платимо квартплату як потрібно. Дах тече, стеля обвалилась на кухні та в кімнаті, бал­кон впав... Писали листи в міську раду. Звідти їх передали в ЖЕК. Ніхто нічогоне зробив, і все затихло. Викликали майстрів. Ті подивились, що багато ро­боти, і пояснили, що немає грошей. Тому ми все змушені робити самі. В під'їзді
балки перегнили - падають. Може бути
велика біда. Пішли до начальника ЖЕКу.Прийшов, намітив щось і пішов. На даху одні дірки.
-   чому не ремонтують колонку. Адже міська влада обіцяла?
-      Вони на рік декілька разів приїжджають. Добре, що в нас особисто вода є. Але ж є інваліди та пенсіонери, які змушені йти прямо з перехрестя. От майстри приїхали. Перекрили воду і поїхали. А там, по-перше, спеціалістів немає. Кран постоїть кілька днів і знову тече.
А ось що думає з цього приводу на­чальник відділу збуту послуг "Водока­налу" Кушнір Сергій Іванович:

  1. Все залежить від того чия, це колонка і скільки мешканців користуються нею: якщо один, то ми намагаємося спростити йому схему надання послуг, допомагаємо підключитися до централізованого водо­постачання, щоб відійти від користуван­ня колонкою. Бо це пережиток давньої цивілізації. ЖЕКу дещо складніше, тому що на ньому лежить контроль за тим, хто користується колонкою. Дислокація колонки проводиться "Водоканалом". Єдине, що виникає питання: чи ця ко­лонка передана нам на баланс? В свій час усі колонки були на балансі ЖЕКу. Потім їх передавали безгосподарчим підприємствам, а потім уже нам. На сьогоднішній день по місту трохи більше ста колонок, і ми намагаємося зменшити їх кількість у зв'язку з тим, що досить багато нецільового використання, а це збитки для підприємства".
  2. Чому минулого тижня була взагалі відключена колонка?
  3. Так, дійсно була прийнята заявка. На сьогодні колонка ще не полагоджена. Ось документи, за якими нею користується лише одна людина. Ці дані нам надає ЖЕК. По Свердлова, 51 ступінь благоустрою «К2», тобто тут зареєстрований лише один мешканець".

Згідно з нашими даними таку по­
слугу отримують 3 людини.

- Це, звичайно, незаконно. Але на сьогоднішній день ЖЕК надав офіційні дані, за якими числиться лише одна люди­на. Однозначно з цим розберуться. Стосов­но колонки, то вона буде відремонтоване тільки тоді, коли з цим питанням розбе руться. Це зніме процес інвентаризації який пройде в найближчий час. Ми до поможемо мешканцям підключитись до централізованого водопостачання Взагалі, по Свердлова було замінеш водопровід. До колонки на сьогоднішнії день фактично немає запчастин. Завод н працює, а ті, що тимчасово замінюються виготовляються безпосередньо наши ми майстрами. Такі колонки ще існуюті тому наше завдання - якомога швидш вирішити питання модернізації водопрс воду. Чисельність колонок в місті бул близько 600-т, зараз їх 120.
- Прокоментуйте, будь-ласка, таку інформацію. Два роки тому виявилося, що ЖЕК № 3 отримував плату за воду, але ніякі кошти на водоканал не пере­раховувалися.
- Цього я коментувати не готовий, але в минулому році під час перевірки було виявлено багато порушень. Саме в тих випадках, коли ЖЕК давав інформацію, що мешканці користуються колонкою, насправді виявлялось, що там в кварти­ри уже давно проведене централізоване водопостачання від колонки. Тим більше, без усяких дозволів. Було створено спеціалізовану комісію. Виставили до­даткове нарахування, і практично всі за­платили. Мешканців зобов'язали вигото­вити відповідну технічну документацію щодо проведених мереж, і відповідно до цього забезпечили обслуговуванням. Хоча згідно з правилами від колонки підключатися заборонено. От в даному випадку при ремонті колонки виявилось, що до неї приєднано багато незаконних виходів. Більше того, це зазвичай ро­биться без дозволу і не спеціалістами, а аматорами. Тому в разі відключення колонки страждають одразу декілька будинків. Найближчим часом колонку по вул. Свердлова, 51 відремонтують. Все ж таки ми намагатимемося позбутися пережитків минулого і зробити широкий крок в модернізоване майбутнє.
Палко заперечив Сергію Івановичу головний інженер ЖЕКу № 3 Якименко Анатолій Григорович. На моє питання, хто обслуговує колонку по вул. Свердло­ва 51, він відповів однозначно:
- Це все "Водоканал". Вони обслуго­вують, виключають і т.д.

  1. А на "Водоканалі" стверджують, що за неї відповідає ЖЕК.
  2. Нехай дадуть письмову відповідь нам, брехня!

Ми намагалися поговорити й з місцевою владою. От що з цього вийшло.
В приймальні міської ради мені повідомили, що голова з робочим візитом у Києві. В інформаційному відділі, куди мене направили, цю інформацію спро­стували. Натомість запевнили, що Воло­димир Борисович хворіє, і тому прийня­ти мене не зможе. Виходить, проблему колонки в міськвиконкомі може коменту­вати лише пан Гройсман.
В обласній раді було все простіше. На прийом до голови Григорія Михайловича Заболотного мене не пустили. А на запи­тання, чи є він на своєму робочому місці, після короткого вагання пояснили, його немає і коли взагалі буде, - невідомо.
Отакі-от невеселі справи.      
Як  бачимо,наше журналістське розслідування потрібно продовжувати.
Ми сподіваємось, що вже незабаром з'ясується, де саме знаходяться міський голова та голова обласної ради, а в прокуратурі нам точно скажуть, скільки насправді мешканців вул. Свердлова користуються колонкою і які обов'язки покладено на ЖЕК № 3...
Ірина Авдєєва