Вівторок, 12 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » ШАНС № 6 від 23 березня 2008 р.

ШАНС № 6 від 23 березня 2008 р.

Діти просять: «Хочемо м’яса!»
Влада повчає: «Не пийте горілки!»

ШАНС № 6 від 23 березня 2008 р.На останній прес-конференції газети «Шанс» йшлося про причини деградації Вінниччини. Як показовий приклад прозвучали цифри споживання продуктів тваринництва жителями області: м’яса – 44% від норми, молока – 59%, риби – 75%, яєць – 89% від норми. Таке становище призводить до руйнування організму, захворювань, інвалідності і передчасної смерті. Як же збирається рятувати вінничан місцеве керівництво? Голова обласної ради Григорій Заболотний, наприклад, знайшов панацею. Він пропонує вдарити по білковому голодуванню антиалкогольною кампанією.
Голова Віннницької районної ради Сергій Сітарський поінформував, що СБУ вимагає від нього інформацію, на підставі Закону України «Про контррозвідувальну діяльність», про його зв’зки зі ЗМІ, а відділ боротьби з економічною злочинністю вимагає інформацію про БЮТ. Редакція газети «Шанс» вважає, що такі дії СБУ є тиском на Сергія Сітарського і опосередковано на газету «Шанс». Причиною, на нашу думку, є оприлюднення нашою газетою роздруківки розмови голови Вінницької обласної ради Григорія Заболотного та начальника КРУ у Вінницькій області Валентини Душечкіної та списку осіб, які мають отримати земельні ділянки в с. Агрономічне. Відомий вінницький політик Сергій Чумак також підтвердив, що його допитували у відділі боротьби з економічною злочинністю з приводу запису розмови Заболотний - Душечкіна. Крім того, винуватцем того, що Вінниччина перебуває в такому тяжкому стані Чумак вважає місцеву регіональну еліту. Він пов’язав факт непроходження через Віннииччину автобану, як типовий приклад нездатності місцевого керівництва захищати інтереси краю. Крім того політик вважає, що місцева влада створила несприятливі умови для розвитку вінницького малого та середнього бізнесу.
Член бюро Вінницького обласного осередку партії «Батьківщина» Сергій Сітарський та голова ВОМО «Чумацький шлях» Сергій Чумак висловили своє бачення того, що відбувається в нашому регіоні.

Інтерв’ю

Кореспондент. Пане Сергію! Кажуть Вас нещодавно викликали до Секретаріату Президента, а потім Ви зустрічалися з Самим… Які питання обговорювались?
Сергій Чумак. Я розмовляю з багатьма, але запам’ятайте: мене ніхто не викликає, а лише запрошують… А якщо по суті, то Секретаріат Президента хоче мати об’єктивну інформацію про ситуацію в регіонах. І тому кожен день задаються конкретні питання тим, хто реально когось чи щось представляє. От, скажімо, переміг БЮТ в регіоні, дерибаниться земля, збиваються капітали на так званому енергозбереженні, захоплюються будинки побуту, готуються «хапки» сорок п’ятих заводів, нищаться місцеве господарство «аграрними ме…», на керівні посади призначаються мутні типи, нікчеми… Про що йдеться? Звичайно, місцеві можновладці, свідомо чи несвідомо, підривають довіру населення та ділових людей до Президента, роблять дуже проблематичним його обрання на другий термін. Тому Секретаріат прагне надавати Гарантові Конститутції об’єктивні дані, доносити до нього настрої різних верств і прошарків населення…
Кореспондент. Як же тоді розуміти, що Григорій Заболотний нібито зараз під Віктором Балогою, а отже боятися йому нічого? Ну, принаймні, в цьому мене переконував дуже впливовий вінницький «олігарх», киваючи на самого Григорія Михайловича…
Сергій Чумак. Так, чутки ходять всілякі, наприклад, що Заболотний по шість годин проводить в розмовах з Юлією Тимошенко, що вона його ледь не на колінах просить стати очільником місцевої «Батьківщини»… Але якщо серйозно, то Заболотний не того рівня птах, щоб ходити під Балогою. Він бігає під Домбровським, про що сам же вихвалявся в ЗМІ. А контакти… Я кілька разів бачив Григорія Михайловича в Секретаріаті…
Кореспондент. І, кажуть, одного разу навіть з’ясовували стосунки по-чоловічому…
Сергій Чумак. Це - неправда! Я його навіть пальцем не зачепив. А що він там говорить – його справа… Нехай звертається до суду, приводить свідків, якщо вважає, що є серйозні підстави… 
Кореспондент. От Ви так емоційно реагуєте на пана Заболотного…
Сергій Чумак. Як людина Заболотний мене взагалі не цікавить, а як голова обласної ради викликає обурення, бо, на мою думку, порушує закон і тому повинен відповісти за свої дії. І Віктор Балога не рятуватиме правопорушника. Така позиція голови Секретаріату. Закон повинен бути один для всіх. До речі, наш Президент правильно ставить питання: хочуть ділові кола Вінниччини змінити владу – нехай практично міняють, а не розмови розмовляють та скиглять… Якщо не бачать достойних - нехай самі стають владою!
Кореспондент. Пане Сергію! Поясніть, чому Вам не подобається регіональна еліта?  
Сергій Чумак. Бо ця еліта розглядає землю та іншу обласну власність, як свою приватну. І вся їх активність спрямована не на підвищення добробуту вінничан, а на перетворення комунальної й державної на свою приватну власність. Саме цим пояснюється реальна кадрова політика місцевої влади. Керівника підбирають не за професійною ознакою, а за тим, чи зможе він забезпечити безпроблемну приватизацію керованого ним об’єкту визначеними людьми. Наприклад, як призначили ректором інституту післядипломної освіти Степана Дровозюка? Жив собі тихенький «чоловічок у футлярі» за принципом «кабы чего не вышло», слухняно виконував все, що казали старші. А тут, на його щастя, чи на біду, звільнили попереднього директора, який представляв певну групу приватизаторів. І Влада з діловими колами (йшлося про 50 млн. $ інститутської власності) зійшлась на «ніякій» кандидатурі, яка на сьогодні нікого не представляє.
 Кореспондент. От Ви критикуєте БЮТ і обласну «Батьківщину». З якою метою Ви це робите? 
Сергій Чумак. Цю політичну силу, яку підтримує більшість вінничан,  місцева еліта не допустила до здійснення влади на Вінниччині. Більше того, місцева влада дезорганізувала обласний осередок партії «Батьківщина» та фракції БЮТ в обласній та Вінницькій міській радах. Ділова Віннииччина стоїть на тому, що тільки цей виборчий блок об’єктивно зацікавлений в зміні еліти. Тому наше завдання - допомогти БЮТу стати владою в регіоні вже сьогодні. А чим є БЮТ насправді - область побачить по тому, яку позицію він, наприклад, займе у справі тиску Заболотного на Душечкіну. 
Кореспондент. То Ви тисните на БЮТ? 
Сергій Чумак. Звичайно ні! На них тисне місцева влада. Намагається купити, підманути якимись ласими шматками чи другорядними посадами, щоб потім скомпроментувати й «кинути». А ми не просто нагадуємо нашим обранцям, що обіцянки, які вони давали вінничанам, потрібно виконувати, а й готові пліч-о-пліч стояти з ними проти беззаконня.   

 

Питання

Кореспондент. На останніх виборах на Вінниччині за БЮТ проголосувало більше 50 % виборців. Чому ж тоді НУНС та інші політичні сили, а не Ваш блок фактично здійснюють владу в області?

Сітарський. Цій дійсно ненормальній ситуації сприяла не зовсім партнерська позиція наших тодішніх союзників з НУНС та СПУ, яка сьогодні не змінилася, та непрофесійні дії тодішнього керівництва обласної «Батьківщини».

Кореспондент.  Чи приводитиме БЮТ вже сьогодні у відповідність з волевиявленням народу керівний склад області? Як вона це робитиме в умовах, коли голова облдержадміністрації - член НУНС і не збирається ділитися владою з партнерами по коаліції, голова облради не представляє жодної політичної сили, але неприхильний до БЮТу, його перший заступник – член НУНС, а фракція БЮТ в обласній раді не здатна забезпечити вирішення жодного принципового для неї питання?

Сітарський. Вінницький БЮТ намагатиметься виконати все, що обіцяв людям.

Кореспондент. Чи означає це, що на Вінниччині буде сформована правляча коаліція, де БЮТу належатиме принаймні 50 % керівних посад в структурах представницької та виконавчої влади?
Сітарський. Ми зробимо усе можливе, щоб так було, а якщо нам це не вдасться, з якихось причин,  - чесно скажемо про це вінничанам.

 
Кореспондент.  Чи може залишатись на своїй посаді голова Вінницької обласної ради Григорій Заболотний, який як відомо чинив брутальний тиск на начальника КРУ у Вінницькій області Валентину Душечкіну в перерві сесії обласної ради 25.10.07 року, чому є докази в вигляді аудіозапису цієї розмови?

Сітарський. Я не знаю обставин цієї справи, тому не можу її коментувати. Проте, протиправний тиск на посадову особу - неприпустимий.

Кореспондент. Яким першочерговим завданням, на Вашу думку має займатися обласна рада: приватизацією землі й нерухомості, так званою боротьбою з алкоголізмом, тиском на неслухняних посадових осіб та ЗМІ, боротьбою з білковим голодуванням, від якого страждають вінниччани, забезпеченням конституційних прав громадян тощо?

Сітарський. Антизаконним тиском влада взагалі не повинна займатися. А першочергові завдання, з числа Вами перерахованих – це проведення такої політики обласною владою, яка б у найстисліші терміни забезпечила нормальний рівень споживання продуктів тваринництва вінниччанами, дала можливість реалізувати їхні конституційні права. Щож до боротьби з пияцтвом, то ніхто не заперечує необхідності це робити. Проте боротися потрібно не з наслідками, як пропонує Григорій Заболотний, та ще й каральними методами, а зі справжніми причинами. І серед них насамперед: з низьким рівнем життя, відчуттям неможливості реалізації основних прав людини, соціальною апатією, що розвивається від усвідомлення безвиході та небажання чи нездатності місцевої влади своїми діями переконати людину, що вона реально дбає про її інтереси. В іншому ж разі ми отримаємо бліду подобу горбачовської антиалкогольної кампанії, яка, як відомо, призвела до вирубки виноградників, переслідування супротивників та інакодумців, та небаченим до цього зростанням рівня самогоноваріння та споживання алкоголю.  

Отже, в чому першочергове завдання влади: рятувати дітей від білкового голодування чи формувати каральні загони для вилучення самогонних апаратів?  Влада загнала вінничан за межу бідності, а сама купує розкішні особняки в Росії. Батьків же примусила гнати самогон, щоб за виручені гроші купити дітям м’ясо. То кого ж треба по-совісті карати: нещасних батьків чи зажерливих можновладців?

                                                                                                                                        Катерина Бевзюк