Вівторок, 12 Грудня 2023 р.
Домівка » Головна » ШАНС № 16 (46) від14 грудня 2007 р.

ШАНС № 16 (46) від14 грудня 2007 р.

ШАНС № 16 (46) від14 грудня 2007 р.
Що чекає будинок по вул.Свердлова,51- ремонт чи катастрофа?

Сьогоднішнє наше життя-буття змушує і заможних, і пересічних українців  перейматися одноманітними проблемами. Особливо гостро стоять питання, пов’язані з житлом. Куди не глянь – скрізь киплять будівельно - ремонтні пристрасті. ШАНС № 16 (46) від14 грудня 2007 р.От  і «Українська правда» та «Газета по-українськи» інформують, що будує собі маєток в селі Козин під Києвом одна добре відома  сім’я. Точніше,  перебудовує на свій смак колишню базу відпочинку “Чайка”, що належала Київській кондитерській  фабриці імені Карла Маркса, власником якої є родинний концерн Порошенків «Укрпромінвест». Переконана, нелегко дається навіть таким забезпеченим людям та перебудова.
А що вже говорити про пересічних, “малих” українців! У Вінниці, наприклад, майже з неможливим для вирішення  завданням зіткнулись мешканці будинку по вулиці Свердлова 51. Вони живуть в приміщеннях, яким понад сто років. Реальний стан їх такий, що стіни і стеля можуть в будь-який момент завалитись. Бо ще в 1989 році міськвиконком своїм рішенням від 12.05.1989 р. № 156 включив цього потрісканого й пошарпаного часом і обставинами цегляного ветерана до списків „ветхих” будинків.
Мешканці будинку прямо й відверто говорять про наболіле. Про це ви читали у попередньому номері.
По-іншому бачить ситуацію головний інженер ЖЕКу № 3 Якименко Анатолій Іванович:
? Цей будинок не обслуговується нашим підприємством. Усім будинкам, які знаходяться на нашому балансі, ми надаємо допомогу вчасно. Якщо люди пишуть звернення ? складається комісія, яка виїжджає на місце, оцінює ситуацію та повідомляє про проведення необхідних ремонтних робіт. Жителі цього будинку наговорюють на нас. Якби вони повідомили про свої проблеми ? ми обов’язково б допомогли.
Отримала я й конкретну відповідь на питання, чому мешканці твердять, що вони звертались з проханням відремонтувати дах, що протікає:
?Ніякого звернення не було!
І наступним моїм проханням було прокоментувати рішення управління міського господарства Вінницької міської ради від 05.10.2006 р., яке доручило ЖЕКу-3 виконати в будинку ремонт трубопроводів і запірної арматури водопостачання та каналізації і т.д. 
Анатолій Іванович був впевненим і конкретним:
? Мені про це нічого не відомо.  ЖЕК не зобов’язаний виконувати капітальний ремонт. Єдине, що ми можемо ? це підлатати дах. Якщо цю роботу виконати неможливо ? це проблеми міської ради. У нас взагалі п’ятнадцять будинків, що потребують ремонту. Кошти виділяються лише на ремонт одного будинку в рік. Тому, коли дійде до нього черга  ?  невідомо.
Я намагалась обговорити проблему будинку і з міською владою, але поки що безуспішно. З міським головою зустрітися не вдалось. Інші ж відповідальні працівники говорити про будинок по вулиці Свердлова не захотіли. Не знайшов часу для розмови й голова Вінницької обласної ради Григорій Заболотний.
Проте проблеми з житлом ? не єдиний головний біль мешканців вулиці Свердлова-51. Ми вже писали про водопостачання. А ще людей надзвичайно турбує проблема двостороннього руху, будівництва через дорогу, відкриття громадського туалету на березі Бугу, тощо.
Майя Василівна Шведько:
? І до двостороннього руху, і до будівництва ми ставимось дуже негативно. Дитині перейти до школи майже неможливо. Але ж ніхто не питає. Кран поставили, і до п'ятиповерхівки ще добудовують поверх. Це вони можуть, а зробити таку малу річ, як колонка, або хоча б  відремонтувати її ? то це ні. Ми вже не знаємо, куди звертатися.
Ось депутат, за якого ми голосували, навіть не поцікавився нашими проблемами. Що казати! Тут навіть з парадного зайти страшно ? там балка майже обвалилася. Ніхто нічого не робить. Все кажуть, що немає грошей. Потрібен капітальний ремонт, нам кажуть одне: “Грошей нема!”.  А щодо туалету, то тут поблизу іншого немає. Всі, що були ? позакривали, бо нікому прибирати. У нас навіть двірника немає. Прибираємо самі, а гроші хтось отримує за це. Все мотивують тим, що немає коштів, а навіщо тоді майстри? Ми цього року самі вікна ставили. Це так дорого, а ми ж фактично всі пенсіонери! Нам дуже важко!
Головний інженер ЖЕКу № 3:
? У нас на обслуговуванні є два туалети ? там завжди чисто. А про що Ви говорите ? я й гадки не маю!

Бажаючі можуть перевірити правдивість слів Анатолія Івановича, зазирнувши за ці дверцята. Попереджаємо: видовище не для естетів...
?хто ж усе таки відповідає за відхоже місце над річкою?
Анатолій Григорович не забарився із відповіддю:
?Це мабуть самовільно поставлений об’єкт. Ми про нього нічого не знаємо.
Будівельники  сказали лише одне:        ?Про все запитайте у хазяїна! Будівництво у розпалі.
Отже ми бачимо, що мешканці вулиці Свердлова не тільки критикують владу, а намагаються самостійно вирішувати свої проблеми. Вони навіть хочуть займатися бізнесом.
Бондар Яна Борисівна:
? Ось в нас виникла така ситуація в домі. Коли ми з чоловіком робили прибудову, то міська рада дала нам дозвіл на постійне спільне користування землею на 5 років. А на постійне користування нам дали землю під відкриття магазину. Зараз ми пішли в міську раду і кажемо, що ми хочемо на нашому місці поставити магазин. А вони кажуть: “Робіть приватизацію”. Приватизацію нам не дозволяють робити, бо самі розумієте скільки коштує зараз сотка землі в центрі міста, а у нас – майже 7 соток кругом дома. Я їм пояснюю, що такого раніше взагалі не було, а вони на нас не реагують. І виходить: землю нам дали, а користуватися нею ми не можемо. А ось добудови на багатоповерхових будинках робити дозволяють. Хіба це справедливо, що тут дали землю і ми не можемо нею користуватися, а вони на державному будинку добудовують двохповерхові квартири.
“Будівницво у Порошенків, ? читаємо ми в газеті, ? просувається доволі повільно ? протягом останньного року тут з’явилися капличка, дерев’яна баня та альтанки біля Козина”.
А от у жителів вулиці Свердлова сьогодні справи не просуваються взагалі.
Чому так відбувається, кожен може зробити висновок самостійно. Але очевидно одне:  влада і громадяни по-різному дивляться на вирішення тих самих питань. Вагомішим є інше ? між ними відсутній діалог. Може, прочитавши матеріали нашого журналістського розслідування, вінницькі можновладці нарешті допоможуть мешканцям дому № 51 по вулиці Свердлова вирішити їх нагальні проблеми. Може хоч,  для початку,  по-людськи поговорять з людьми?..

Iрина Авдєєва

© 2012-2019 Газета журналістських розслідувань «Шанс» | Всі права захищені